Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

13.04.2022

15 Nisan Dünya Sanat Gününü Kutladık!

Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerimiz görsel sanatlar derslerinde yaptıkları çalışmaları Leonardo da Vinci’nin de doğum günü olan ve tüm dünyada kutlanan 15 Nisan Dünya Sanat Günü için okulumuzda sergiledi.

15 Nisan Dünya Sanat Gününü Kutladık!

Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerimiz görsel sanatlar derslerinde yaptıkları çalışmaları 15 Nisan Dünya Sanat Günü için okulumuzda sergiledi.

Türk sanatçı ve Ulusal Plastik Sanatlar Derneği Başkanı Bedri Baykam, International Associations of Art’ın 2011 yılında Meksika’da yapılan genel kuruluna Leonardo da Vinci’nin doğum günü olan 15 Nisan’ın “Dünya Sanat Günü” olarak kutlanmasını önerir. Bu öneri, çoğunluk oyu alarak kabul edilir ve her yıl Nisan ayının 15’inde “World Art Day” yani “Dünya Sanat Günü” olarak kutlanması kararı alınır.

Bu özel günü Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulu tüm seviyelerde öğrencilerimizin hazırladığı sanatçı posterlerini okulumuzda sergileyerek kutladık.

15 Nisan Dünya Sanat Günü kutlu olsun! 

 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat