Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

03.04.2023

27 Mart Dünya Tiyatrolar Gününde Öğrencilerimiz Ülkemizde ve Dünyadaki Önde Gelen Tiyatrocuları Canlandırdı

İlkokul ve Ortaokulu öğrencilerimiz, 27 Mart Dünya Tiyatro Gününde sahne sanatlarının gücünü ortaya koymak ve arkadaşları ile paylaşmak amacıyla Türkçe Bölümü öğretmenlerimizin de katkılarıyla bugün Türk ve dünya tiyatrosunun önde gelen tiyatrocuları ve tiyatro yazarları olarak sınıflarımızda küçük canlandırmalar yaptılar.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Gününde Öğrencilerimiz Ülkemizde ve Dünyadaki Önde Gelen Tiyatrocuları Canlandırdı

Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerimiz, 27 Mart Dünya Tiyatro Gününde sahne sanatlarının gücünü ortaya koymak ve arkadaşları ile paylaşmak amacıyla Türkçe Bölümü öğretmenlerimizin de katkılarıyla bugün Türk ve dünya tiyatrosunun önde gelen tiyatrocuları ve tiyatro yazarları olarak sınıflarımızda küçük canlandırmalar yaptılar.

“Kuklabaz”ın, Türklerin Anadolu'ya beraberinde getirdikleri bir gösteri sanatı olarak kuklacılığı anlattığı; Karagöz ve Hacivat’ın gölge tiyatrosundan küçük bir metni canlandırdığı; Kavuklu ve Pişekâr’ın, orta oyunundan küçük bir kesit sunduğu etkinliğimizde Müslüman-Türk kadınlarının tiyatro sahnesinde yer almasına öncülük ederek Türk tiyatrosunda sembol bir isim olan Afife Jale, yaşadığı zamanda saygın bir şair ve oyun yazarı olan William Shakespeare ve en ünlü eserinin baş karakterleri Romeo ve Juliet kedilerini arkadaşlarına tanıttı.

Tiyatro dünyasındaki insanlar için sahne sanatlarının insanları bir araya getirici gücünü kutlamak, seyirciyle daha iyi bir iletişim kurmak ve insanlar arasındaki anlayış ve barışı arttırmak için bir fırsat olarak görülen bu günü biz de öğrencilerimizle keyifle kutladık.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat