Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

10.11.2022

Aramızdan Ayrılışının 84. Yılında Ata'mızı Andık

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84. yılında okulumuzda gerçekleştirdiğimiz törenlerde sonsuz bir minnetle ve büyük bir özlemle andık.

Aramızdan Ayrılışının 84. Yılında Ata'mızı Andık

Dr. Natuk Birkan İlkokulu, Ortaokulu öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle, aramızdan ayrılışının84. yılında Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'üokulumuzda gerçekleştirdiğimiz törenle andık.  

Okul Müdürümüz ÜlkemÇorapçı, öğretmen ve öğrencilerimizin okul bahçemizde yer alan Atatürk büstüne çelenk koymasının ardından saat dokuzu beş geçe saygı duruşunda bulunulması veİstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törenimiz, Okul Müdürümüz Ülkem Çorapçı’nın konuşmasıyla devam etti.  

Konuşmaların ardından törenimiz ilkokul 1. sınıf öğrencilerimizin Atatürk'ü anlatan duygu yüklüşiirleri ve 2, 3, 4. Sınıflarımızdan oluşan İlkokul Koromuzun seslendirdiği“İstiklal Güneşi Gibi” şarkısıyla devam etti.  Okul bahçemizde gerçekleştirilen törenin ardından Oditoryumda ortaokul öğrencilerimizle devameden Anma Törenimizde, Atatürk’ün yaşamını anlatan bir video sunumu yapıldı.  Öğretmenlerimiz adına günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Fatma Er yaptı.

Atatürk Neler Yaptı?” video sunumunun ardından Söz Korosu sahne alarak“Sayende” şarkısını, 6. ve 7. sınıf öğrencilerimizden oluşan Okul Koromuz da Atatürk’ünsevdiği şarkıları seslendirdi.  Törenimiz öğrencimizin büyük bir ustalıkla sahnelediği Efe Dansı ile sona erdi.  


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat