Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

24.05.2023

Bees of Tomorrow Robotik Takımımız Bilim Kahramanları Buluşuyor Turnuvasından Yenilikçi Proje İkincilik Ödülüyle Döndü

İlkokulu, Ortaokulu Robotik öğrencilerimizden oluşan “Bees of Tomorrow” Robotik takımımız Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST® LEGO® League 19. Sezon Türkiye Turnuvaları’nda hazırladıkları projeyle “Yenilikçi Proje İkincilik Ödülü” aldı.

Bees of Tomorrow Robotik Takımımız Bilim Kahramanları Buluşuyor Turnuvasından Yenilikçi Proje İkincilik Ödülüyle Döndü

Dr. Natuk Birkan İlkokulu, Ortaokulu Robotik öğrencilerimizden oluşan “Bees of Tomorrow” Robotik takımımız Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST® LEGO® League 19. Sezon Türkiye Turnuvaları’nda hazırladıkları projeyle “Yenilikçi Proje İkincilik Ödülü” aldı.

Öğrencilerimiz, bu sezonun teması olan “enerji” ile ilgili, turnuva öncesi, üzerinde çalışacakları problemi belirleyip proje sorunlarına kapsamlı bir anlayış kazandırmak için çeşitli kaynaklardan yararlanarak, yenilikçi ve iyi araştırılmış bir çözüme ulaştı. Takımımız, belirledikleri problem ve çözüm önerilerinden oluşan projelerini turnuva süresince akranlarına, turnuva ziyaretçilerine ve jüriye etkin bir şekilde anlatarak “Yenilikçi Proje” kategorisinde ikincilik ödülü almaya hak kazandı.

Öğrencilerimiz projelerine ek olarak, tasarladıkları robotla turnuvada yer alan görevler için çeşitli stratejiler geliştirerek çözümlerini uyguladılar. Takım olarak güçlü bir iş birliği ile görevleri ve soruların çözümlerine ulaşan öğrencilerimiz yeni beceri ve fikirleri keşfettiler.

Bu süreçte öğrencilerimize destek olan İTÜ Enerji Enstitüsünden Dr. Zeyneb Camtakan, Mühendis Serkan Karabıyık ve takımımıza rehberlik eden tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Bees of Tomorrow Takımımız FLL Turnuvasını ve kaznadıkları ikincilik ödülünü değerlendirdiği videoyu aşağıdaki bağlantı tıklayarak izlenebilir. 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat