Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

08.04.2022

"Burcu Ceylan" ile Agatha Christie'nin Dünyasına Yolculuk

17. Okuyan Okuryazar Haftası kapsamında Yaratıcı Drama Eğitmeni Burcu Ceylan 7. sınıf öğrencilerimizle çevrim içi ortamda buluştu.17. Okuyan Okuryazar Haftası kapsamında Yaratıcı Drama Eğitmeni Burcu Ceylan 7. sınıf öğrencilerimizle çevrim içi ortamda buluştu. Öğrencilerimiz Türkçe derslerinde, Agatha Christie ile "Acı Kahve" kitabını okuyarak tanıştılar. Yaratıcı Drama Eğitmeni Burcu Ceylan ise öğrencilerimizle hem kitap hem de kitabın yazarı Agatha Christie hakkında paylaşımlarda bulundu.

Agatha'nın gizem dolu yaşamından kesitler sunan konuğumuz, öğrencilerimize çeşitli sorular yöneltti. Öğrencilerimiz bu gizemli yazar hakkında soruları yanıtlarken eğlenerek öğrenme fırsatı yakaladılar.

Eğitmenimiz Burcu Ceylan,  etkinliğimizin devamında öğrencilerimize görsellerdeki farkı bulma oyunu oynattı. Agatha'nın  romanlarının başkahramanı olan dedektif Hercule Poirot'un kişilik özelliklerinden yararlanarak bu görselleri değerlendirmelerini istedi. Öğrencilerimiz, bir dedektif gibi vakit geçirdikleri bu etkinlik sayesinde dikkat toplama becerilerini geliştirmiş oldular.
 
Eğitmenimiz Burcu Ceylan, "Beni dedektif olmamaya ikna et!" başlığıyla etkinliği tamamladı. Öğrencilerimiz, keyifli bir yaratıcı drama etkinliğini tamamlamış oldular.

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat