Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

31.03.2023

Çevrenin Genç Sözcüleri'nden Mesaj Var! Mission Impossible: Save Water

Ortaokul öğrencilerimizden oluşan Çevrenin Genç Sözcüleri ekibi,​ Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından yürütülen ve​ uluslararası ismi ​​"Young Reporters for the Environment, YRE" olan programına katılarak dünya çapında sürdürülebilir kalkınma hedefleri arasında yer alan "Sürdürülebilir kalkınma için okyanusları, denizleri ve deniz kaynaklarını korumak ve sürdürülebilir kullanmak (14.madde)" hedefine yönelik bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

Çevrenin Genç Sözcüleri'nden Mesaj Var! Mission Impossible: Save Water

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu öğrencilerimizden oluşan Çevrenin Genç Sözcüleri ekibi,​ Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından yürütülen ve​ uluslararası ismi ​​"Young Reporters for the Environment, YRE" olan programına katılarak dünya çapında sürdürülebilir kalkınma hedefleri arasında yer alan "Sürdürülebilir kalkınma için okyanusları, denizleri ve deniz kaynaklarını korumak ve sürdürülebilir kullanmak (14.madde)" hedefine yönelik bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

Eko Okul (Eco School) etiketi de olan ve Okullarda Orman Projesinde de yer alan Dr. Natuk Birkan Ortaokulu, bu yıl "Çevrenin Genç Sözcüleri" ekibi öğrencileri ile ana teması su kirliliği olan etkinlikleri gerçekleştirerek mavi gezegenimiz için su kirliliğinin sebep olduğu risklere yönelik farkındalık yaratan bu videoyu oluşturdu.  

42 ülkeden okulların katıldığı ve çevre ilgili haberlerin yer aldığı ​bir ağ olan Çevrenin Genç Sözcüleri - Young Reporters for the Environment, YRE programı kapsamında öğrencilerimiz hazırladıkları videoda şu mesajı verdi:  "Çevrenin Genç Sözcüleri olarak dünya çapında insanların bilinçli su kullanımı, nükleer atıkların sebep olduğu su kirliliğinin azaltılması ve plastiklerin sudaki kirliliğe sebep olmasının önüne geçilmesi gerekmektedir. Sürdürülebilir kalkınma hedefleri arasında yer alan “Sürdürülebilir kalkınma için okyanusları, denizleri ve deniz kaynaklarını korumak ve sürdürülebilir kullanmak” bizlerin de hedefi olmuştur. "
 
Çevrenin Genç Sözcüleri (Young Reporters for the Environment, YRE) Nedir?
YRE, 11-25 yaş arası gençlere, araştırmacı gazetecilik, fotoğrafçılık ve video gazeteciliği yoluyla çevre sorunlarını araştırmaları ve çözümleri teşvik etmeleri için bir platform sunuyor. YRE, "Kirliliğe Karşı Hareket Etmek" sloganıyla bu yıl, sorumlu tüketimi (ve üretimi) teşvik ederek ve evlerimizin, okullarımızın, işyerlerimizin ve topluluklarının çalışma şekline daha döngüsel bir ekonomi yaklaşımı getirerek çöp, atık ve görünmez kirleticileri azaltmaya odaklanmasını teşvik ediyor.
 
P​rogram hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın! 
Çevrenin Genç Sözcülerini Instagram'da takip etmek için buraya tıklayın!​
Çevrenin Genç Sözcülerini Facebook'ta takip etmek için buraya tıklayın!

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat