Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

30.03.2022

Geleneksel 17. Okuyan Okuryazar Haftası Etkinlikleri Başladı!

Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulumuzun geleneksel etkinliklerinden “Okuyan Okuryazar Haftası” etkinlikleri 17. buluşmasıyla öğrencilerimiz ve değerli konuklarımızla başladı.

Geleneksel 17. Okuyan Okuryazar Haftası Etkinlikleri Başladı!

Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulumuzun geleneksel etkinliklerinden “Okuyan Okuryazar Haftası” etkinlikleri 17. buluşmasıyla öğrencilerimiz ve değerli konuklarımızla başladı.

Pek çok yazarın çevrim içi olarak ağırlanacağı, sınıf için atölye çalışmalarının gerçekleştirileceği Okuyan Okuryazar Haftası etkinlikleri, “Okumak bir sanattır.” mottosu ile Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileriyle hayat bulacak.

Hafta boyunca yapılacak atölyelerde yazma yeteneğinin okuma ile ilişkisi üzerinde de durularak öğrencilerimize okuma zevkini almış, kitaplarla arasında nitelikli bir ilişki geliştiren bireylerin yazma eyleminden asla uzak kalamayacağı aşılanmaya çalışılacak. Yazmaya özenmenin, anlatmayı öğrenmenin ve yazının derinliğini kavramanın diğer ayağının okumak olduğunu bir kez daha anımsatarak sevgili öğrencilerimize, öğretmenlerimize okuyacak kitabınız, yazacak hayalleriniz bol olsun diyoruz.

Dr. Natuk Birkan Ortaokulumuzda Kurulan “Türkçe Sokağı” Kitapseverleri Ağırlıyor!

Okulumuzda kurulan “Türkçe Sokağı”, bu yıl 17.si gerçekleştirilen Okuyan Okuryazar Haftası etkinlikleri kapsamında öğrenci ve öğretmenler ile buluştu.

Kütüphaneler Haftası’nı kitap ve sanatın iç içe geçtiği bir etkinlikle kutlamak; öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, çalışanlarımızın teneffüslerde kitap dolu, sanat dolu, edebiyat dolu dakikalar geçirmelerini sağlamak amacıyla açılan Türkçe Sokağı, hafta boyunca çeşitli etkinliklerle Dr. Natuk Birkan Ortaokulu koridorlarında öğrencilerimize ev sahipliği yapacak.

6. sınıf öğrencilerimizden River Özgür Çelik’in piyano resitaliyle kitapseverleri karşılayan Türkçe Sokağı, okul kütüphanemizden en çok yararlanan ve bu yıl en çok kitabı alarak okuyan öğrencimiz Eymen Ege’nin sunumu ile haftaya renk katmak üzere koridorlarımızda öğrencilerimizi bekleyecek. Sokaktaki stantlarda yer alan kitaplarımızı öğrencilerimiz kendileri için ayrılan okuma alanlarında okuyabilecek, diledikleri kitabı “Okuma Günlüğü”ne kaydederek ödünç alabilecek.

Okuyan Okuryazar Haftası Afiş ve Kitap Ayracı Tasarım Yarışması Kazananları “Türkçe Sokağı”nda

Okuyan Okuryazar Haftası etkinlikleri kapsamında Dr. Natuk Birkan Ortaokulu Türkçe Bölümü tarafından düzenlenen “Okuyan Okuryazar Haftası Afiş ve Kitap Ayracı Tasarlama” yarışmasında dereceye giren öğrencilerimiz, Türkçe Sokağı açılış etkinliklerinde ilan edildi. 

Geleneksel olan etkinliğimizin en önemli sembollerinden olan “Okuyan Okuryazar Haftası Afiş Tasarımı” birincimiz Elis Zayim, bu haftanın anısına hazırlanan hediyemizi Okul Müdürümüz Ülkem Çorapçı’nın elinden aldı. “Neden okumalıyız?” sorusundan yola çıkarak afişini tasarlama sürecine giren öğrencimiz, “Kitaplar insanları, insanlar dünyayı değiştirir.” sloganıyla görsel tasarımı ile öne çıktı.

Hafta etkinliklerimizin bir başka vazgeçilmezi olan “Kitap Ayracı Tasarım Yarışması” birincimiz Ulaş Kaymak ise bu haftanın anısına hazırlanan hediyemizi Müdür Yardımcımız ve yarışma jürimiz Vildan Yılmaz’ın, ikincimiz Dua Deren Demirel ve üçüncümüz Beren Kafalı hediyelerini Türkçe Öğretmenimiz Nazlı Aydın’ın elinden aldı. Kitap ayracı tasarım sürecinde öğrencilerimiz, az sözcükle ne kadar çok şeyin anlatılabileceğine vurgu yaparak hem tasarımlarındaki görselin hem de ayraç sloganlarının verdiği iletilerle kitapseverlerle buluştu.  

“Türkçe Sokağı”nın ev sahipliği yaptı ödül töreninde yarışma jürimiz Görsel Sanatlar Bölüm Başkanı Selahattin Aydın ve Eğitim Teknolojileri Uzmanımız Elvan Ünlü Ergin de öğrencilerimizin yanındaydı.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize ve bize değerli zamanını ayıran jüri üyelerimize teşekkür eder, dereceye giren öğrencilerimizi tekrar kutlarız. 

“Şeffaf Şerife” Çizerleri Okurlarıyla Buluştu! 

Okur Yazar Buluşmaları kapsamında “Şeffaf Şerife” karikatür dergisi yazar ve çizerleri 7. sınıf öğrencilerimiz Ayşe Zeynep Göktaş ve Doğa Keskin’i ağırladı.

Öğrencilerimiz Ayşe Zeynep Göktaş ve Doğa Keskin, Görsel Sanatlar Bölümü Bölüm Başkanımız Selahattin Aydın’ın desteğiyle bu yıl yayınlamaya başladıkları derginin ikinci sayısını kendileri için düzenlenen imza gününde arkadaşlarıyla paylaşma fırsatı buldu. Renkli anların yaşandığı imza gününde öğrencilerimize piyanoda ezgileriyle 8. sınıf öğrencimiz Efe Sansal eşlik etti. Öğrencilerimize hafta etkinliklerine katkılarından dolayı teşekkür ediyor, edebiyat ve sanatla dolu bir yaşam diliyoruz.

 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat