Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

11.04.2023

Mezunlarımız 7 ve 8. Sınıf Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz, okulumuzdan başarıyla mezun ettiğimiz 2021 ve 2022 mezunlarımız ile "Ben Başardım Sen de Başarabilirsin" etkinliğinde bir araya geldiler.

Mezunlarımız 7 ve 8. Sınıf Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

 
Dr. Natuk Birkan Ortaokulu 7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz, okulumuzdan başarıyla mezun ettiğimiz 2021 ve 2022 mezunlarımız ile bir araya geldiler. Mezunlarımızın "Ben başardım, sen de başarabilirsin!" mesajlarını içeren video ile başlayan etkinlikte mezunlarımız LGS hazırlık süreçlerini, deneyimlerini, önerilerini öğrencilerimizle paylaştı.

Etkinlikte mezunlarımız, 7. sınıfta yapılacak okuma ve anlama çalışmalarının yeni nesil-beceri temelli soruların çözümünde oldukça fayda sağlayacağını ve 8. sınıfa geçmeden planlı ders çalışma sisteminin oluşturulmasının önemini vurguladılar. Mezunlarımız, 8. sınıftaki arkadaşlarına sınavda strateji kullanımı, ders çalışma teknikleri, duygu düzenleme yöntemleriyle ilgili yönlendirmeler yaptılar. Sınav hazırlık sürecinde akademik çalışmalar kadar kendine alan açmanın, deşarj olmanın, bedeni önemsemenin ve fiziksel hareketlilik, yeme alışkanlıklarının önemi üzerinde durdular. LGS hızlandırma döneminde olan 8. sınıf öğrencilerimiz, mezunlarımızın paylaşımlarıyla motivasyon tazelediler.
 
Mezunlarımızın okuduğu liseler hakkında da bilgi alan öğrencilerimiz, hedef belirleme süreçlerinde liselerin özelliklerini dinleme ve yakından tanıma fırsatı buldu.

Etkinliğimize katılarak deneyimlerini paylaşan Ekrem Elginkan Lisesi öğrencisi 2021 Mezunumuz Defne Köprülü ve Zeynep Çetinkaya, 2022 mezunumuz Arda Çelik'e, Alman Lisesi öğrencisi 2021 mezunumuz İdil Duru Koyuncu'ya, Beşiktaş Anadolu Lisesi öğrencisi 2022 mezunumuz Aslı Nur Muslu'ya, İstanbul Erkek Lisesi öğrencisi 2022 mezunumuz Yalçın Emir Egemen, Kabataş Erkek Lisesi öğrencisi 2022 mezunumuz Doruk Moran'a, Notre Dame de Sion Fransız Lisesi öğrencisi 2022 mezunumuz Defne Karaoğlu'na, Özel İtalyan Lisesi öğrencisi 2022 mezunumuz Yasemin Tanır'a, Robert Kolej öğrencisi 2021 mezunumuz Zeynep Kayhan'a ve 2022 mezunumuz Mert Eroğlu'na, Üsküdar Amerikan Lisesi öğrencisi 2021 mezunumuz Nur Deniz Kocakalay'a ve 2022 mezunlarımız Deniz Sayar, Baki Doğukanlı, Gazi Onur Büyüktiryaki'ye, St Michel Fransız Lisesi öğrencisi 2021 mezunumuz Ece Duru Sönmez'e, St Joseph Fransız Lisesi öğrencisi 2022 mezunumuz Bulut Akar'a ve Ste Pulcherie Fransız Lisesi öğrencisi 2021 mezunumuz Elif Eylül Özcan'a ve Vefa Lisesi öğrencisi 2022 mezunumuz Ege Sağında'ya katılımları ve tecrübelerini paylaştıkları için teşekkür ederiz.

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat