Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

08.06.2022

Mezunumuz Doruk Dora, Ortaokul Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları mezunlarımızdan, Darüşşafaka Basketbol Takımının başarılı sporcularından Doruk Dora, Dr. Natuk Birkan Ortaokulu öğrencilerimizle keyifli bir söyleşide bir araya geldi.

Mezunumuz Doruk Dora, Ortaokul Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları mezunlarımızdan, Darüşşafaka Basketbol Takımının başarılı sporcularından Doruk Dora, Dr. Natuk Birkan Ortaokulu öğrencilerimizle keyifli bir söyleşide bir araya geldi. 
 
17. Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenliğimizin açılış konuşmasını gerçekleştiren mezunumuz basketbol kariyeri ve anaokulundan liseye kadar İTÜ GVO'da sürdürdüğü eğitim yaşamına ilişkin tecrübelerini ilhan veren bir konuşmayla öğrencilerimizle paylaştı. 
 
Spor ve eğitim hayatını aynı anda yürüttüğünü ve spor yapmanın kazandırdığı disiplinli çalışma anlayışının akademik ve sosyal yaşamına olan olumlu etkisine değinen Dora, "Sınavlara hazırlandığım dönemde sporu bırakmayı asla düşünmedim. Çünkü spor, bana disiplinli ve planlı olmayı öğretti. Başarının anahtarı bence çok çalışmak. Asla pes etmemek. Ne yaparsanız yapın ama hedefinize ulaşmak ve hep daha iyisi olmak için hedefinize odaklanın, asla vazgeçmeyin ve çok çalışın." dedi.  
 
Öğrencilerimizin sorularını da yanıtlayan başarılı basketbolcu Doruk Dora, "Pes etmek istediğin, galiba olmayacak dediğin anlar oldu mu?" sorusuna "Öyle zamanlarım elbette oldu ama kendi iç motivasyonumu sağlamayı başardım. Böyle hissettiğimiz durumlar zaman zaman olacaktır ancak öyle anlardan çıkmayı bilmek, kendi kendimizi motive etmeyi öğrenmemiz lazım." diye yanıtladı. 
 
Okul Müdürümüz Ülkem Gürpınar Çorapçı, etkinlik sonrası mezunumuz Doruk Dora'ya teşekkür plaketi takdim etti. 

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat