Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Duyurular

21.12.2023

Milli Eğitim Bakanlığı Dilimizin Zenginlikleri Projesi

Öğrencilerimiz, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından tanıtımı yapılan "Dilimizin Zenginlikleri Projesi" kapsamında yıl boyunca okulumuzda yapılacak olan çalışmalarda dilimizin zenginliklerini yakından tanıyacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Dilimizin Zenginlikleri Projesi

Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerimiz, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından tanıtımı yapılan "Dilimizin Zenginlikleri Projesi" kapsamında yıl boyunca okulumuzda yapılacak olan çalışmalarda dilimizin zenginliklerini yakından tanıyacak. 

MEB tarafından 1 Kasım 2023 tarihinde duyrulan proje kapsamında okullarda yapılacak söz varlığını zenginleştirme çalışmaları ile öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanımasını, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşmasını, buna bağlı olarak da dili iyi kullanmasını ve düşünce dünyasını geliştirmesini amaçlamaktadır.

Okulumuzda bu proje kapsamında yapılan çalışmalar, öğrenci merkezli olarak sürdürülmektedir. Bu kapsamda okulumuzda yapılan çalışmaları buradan takip edebilirsiniz.

OKULUMUZDA YÜRÜTÜLEN PROJELER

Anahtar Kelimelerle Hikaye Anlatma Yarışması Projesi 

Yarışmanın Konusu: “Dilimizin Zenginlikleri” projesi kapsamında öğrencilerimize çeşitli kelimeler verilerek hikâye anlatmaları sağlanır.

Yarışmanın Amacı: Öğrencilerin, düşünme ve konuşma becerilerini geliştirmek, yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini zenginleştirmek, kendilerini konuşma yoluyla ifade edebilmelerine yardımcı olmak, 5N 1K yöntemiyle hikâye unsurlarını kullanarak hikâye kurgulamalarını  ve Türkçenin doğru kullanımına katkı sağlamaktır.

Yarışmaya ilişkin detaylı bilgiler için tıklayınız...

Proje basamakları için tıklayınız...

Yarışma değerlendirme formu için tıklayınız...

Gönül Çalab'ın Tahtı Açıklamalı Yunus Emre Sözlüğü - En İyi Cümle / Afiş Yarışması Projesi
Yarışmanın Amacı: Öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanıması, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşması, buna bağlı olarak da dili iyi kullanmasını ve düşünce dünyasını geliştirmesini sağlamaktır.

Proje basamakları için tıklayınız...

 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat