Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

13.01.2023

Öğrencilerimiz Enerji Tasarrufu Haftası Kapsamında Farkındalık Çalışmaları Yürüttü

Öğrencilerimiz 9-15 Ocak Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında fen bölümü öğretmenlerimiz, ilkokul ve ortaokul EkoTim öğrenci ve öğretmenlerimiz tarafından hafta boyunca okulumuzda gerçekleştirilen enerji kaynaklarının verimli kullanımına, tasarrufun önemine vurgu yapan etkinliklere, söyleşilere katıldı; farkındalık hareketleri yürüttü.

Öğrencilerimiz Enerji Tasarrufu Haftası Kapsamında Farkındalık Çalışmaları Yürüttü

Dr. Natuk Birkan İlkokulu, Ortaokulu öğrencilerimiz, 9-15 Ocak Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında fen bölümü öğretmenlerimiz, ilkokul ve ortaokul EkoTim öğrenci ve öğretmenlerimiz tarafından hafta boyunca okulumuzda gerçekleştirilen enerji kaynaklarının verimli kullanımına, tasarrufun önemine vurgu yapan etkinliklere, söyleşilere katıldı; farkındalık hareketleri yürüttü. 

Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıf EkoTim öğrencilerimiz sınıflarda yaptıkları sunumlarda enerji tasarrufunun önemine dikkat çekerken, enerji tasarrufu konusunda üzerimize düşen görevlerin neler olduğuna dikkat çekerek alınabilecek önlemleri sıraladı. Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında 5, 6 ve 7. sınıflarımızın katılımıyla yapılan afiş yarışmasında öğrencilerimiz, enerji tasarrufunun önemine dikkat çeken çalışmalar yaptı.

İTÜ Enerji Enstitüsünden Dr. Zeyneb Camtakan Enerji Haftası etkinlikleri kapsamında "Enerji Tasarrufu ve Enerji Verimliliği" seminerinde öğrencilerimizle bir araya gelerek bu konuda yapılması yapılması gerekenleri anlattı. 

EkoTim öğrencilerimiz tarafından düzenlenen ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin katılımıyla eş zamanlı olarak gerçekleştirilen "Enerjimiz Tükenirse Biz de Tükeniriz" etkinliğinde okulumuzdaki tüm enerji kaynakları 5 dakikalığına kapatılarak enerji kaynaklarının önemine vurgu yapıldı. 

Öğrencilerimiz yaptıkları sunumda, “Enerji tasarrufu, özellikle dünyadaki enerji kaynaklarının ciddi oranda azalmaya başlamasıyla birlikte daha da önem kazandı. Gelecekte daha yaşanabilir dünya için enerji tüketimi ve tasarruf konusunda bilinçlenmek, gereksiz enerji kullanımının önüne geçmek bizim elimizde. Bu denli önemli olan enerjinin bilinçsiz kullanımının ve israf edilmesinin de sadece bizlerin değil, bütün canlıların geleceği açısından kötü sonuçları olacaktır. Enerjinin gereğinden fazla kullanılması doğal kaynakların daha hızlı tükenmesine, çevrenin daha çok kirlenmesine ve küresel ısınmanın hızlanmasına yol açar. Enerjinin tutumlu kullanımı, yalnızca bir hafta boyunca dikkat edilecek bir konu değildir. Bir yaşam tarzı olarak benimsenmelidir.” ifadelerini kullandı.

 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat