Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

03.11.2021

Öğrencilerimiz Laboratuvar Çalışmalarıyla Bilimsel Düşünme Becerilerini Geliştiriyor

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu 7. sınıf öğrencilerimiz, fen bilimleri derslerinde öğrendikleri bilgileri laboratuvar çalışmalarıyla kalıcı hale getiriyor, eleştirel ve bilimsel düşünme becerileri kazanıyor.

Öğrencilerimiz Laboratuvar Çalışmalarıyla Bilimsel Düşünme Becerilerini Geliştiriyor

Laboratuvar çalışmalarıyla hücre örnekleri inceleyen ve özgün hücre modellerini yapan öğrencilerimiz, teknoloji tasarım dersinde mitoz hücre bölünmesini bir grup çalışması şeklinde tasarıma dönüştürüyor. Tasarladıkları çalışmaları okulun farklı alanlarında sergileyen öğrencilerimiz yaptıkları grup çalışmalarıyla sunum yapma, iletişim kurma ve iş birliği yeteneklerini de geliştirme fırsatı yakalıyor.

Yapılan etkinlikler ve laboratuvar çalışmalarıyla kalıcı ve etkili öğrenme ortamı sunulan öğrencilerimizin derse olan ilgisi ve dikkati artarken, fen kavramlarını anlama, akılda tutma ve bilimsel düşünme becerileri gelişiyor. 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat