Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

17.05.2023

Öğrencilerimiz LGS'den Fazlasıyım Konulu Seminere Katıldı

7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz, Uzman Psikolojik Danışman Seçil Akaygün Cuntay'ı konuşmacı olarak ağırladığımız "LGS'den Fazlasıyım: Duygularım, Zihnim ve Ben" konulu seminere katıldı.

Öğrencilerimiz LGS'den Fazlasıyım Konulu Seminere Katıldı

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu 7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz, Uzman Psikolojik Danışman Seçil Akaygün Cuntay'ı konuşmacı olarak ağırladığımız "LGS'den Fazlasıyım: Duygularım, Zihnim ve Ben" konulu seminere katıldı. Uzman Psikolojik Danışman Seçil Akaygün Cuntay seminerde, sınav kaygısı, motivasyon, sınav anında dikkat edilmesi gereken noktalar, nefes çalışmaları, düşünme pratikleri ve duygularını nasıl kontrol edebileceklerine dair öğrencilerimizle önemli bilgiler paylaştı.

Sınav öncesi, sınav esnası ve sınav sonrasında zihinlerini ve bedenlerini nasıl yönetebilecekleri konusunda önerilerde bulunan Cuntay,"Düşünceleri yeniden yapılandırma yoluna gidin. Gerçekçi düşünmeye odaklanın. Bir program oluşturun ve kas gevşetme egzersizleri ile nefes çalışmaları yapın.Kendinize uygun bir etkili ders çalışma sistemi oluşturun ve uygulayın." dedi. 

Cuntay, öğrencilerimiz için hazırladığı sunumunda  "Hisler iyi veya kötü değildir.  Kaygı ve heyecan da öyle. Sizlere bir şeyler söylemek için vardır." ifadelerine yer vererek  duyguları kontrol etmenin önemine değindi. Düşüncelerin zihni, duyguları ve bedeni yönettiğine dikkat çeken Cuntay, kaygı yönetimine ilişkin de önemli ipuçları verdi.

Stresle baş etme yöntemleri hakkında öğrencilerimize bilgi veren Akaygün, bu süreçte uyku, beslenme, hareket etme ve sosyalleşmenin de önemine vurgu yaptı.

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat