Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

23.05.2023

Öğrencilerimiz Tarihin Değiştiği Yer Olan ve Adını Dünya Tarihine Yazdırmış Olan Çanakkale’deydi!

5. Sınıf öğrencilerimiz ortaokul yaşantılarının ilk gezisini destanlarıyla adını dünya tarihine yazdırmış ve “Bastığın yerleri toprak diyerek geçme, tanı!” sözlerinin adeta can bulduğu bir coğrafya olan Çanakkale’ye gerçekleştirdiler.

Öğrencilerimiz Tarihin Değiştiği Yer Olan ve Adını Dünya Tarihine Yazdırmış Olan Çanakkale’deydi!

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu 5. Sınıf öğrencilerimiz ortaokul yaşantılarının ilk gezisini destanlarıyla adını dünya tarihine yazdırmış ve “Bastığın yerleri toprak diyerek geçme, tanı!” sözlerinin adeta can bulduğu bir coğrafya olan Çanakkale’ye gerçekleştirdiler.

Bigalı Köyünde Atatürk’ün savaşları sırasında kullandığı ev olan Atatürk Evi, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Kanlısırt, yeni Zelandalı askerler için yapılmış anıt mezar olan Lone Pine, 57. Alay şehitliği, Talat Göktepe anıtı, Atatürk’ün savaş sırasında gözetleme alanı olarak kullandığı Conkbayırı ve siperlerini yakından gördü. 

Öğrencilerimiz Kilitbahir Köyü ve Kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı, Morto Koyu, Alçıtepe, Sargıyeri Şehitliği, Yahya Çavuş Anıtı, İngiliz Helles Anıtı, Çanakkale boğazının ucunda, savaşta ölen yaklaşık 253 bin askerimizi simgeleyen Çanakkale Şehitler Abidesini gezdiler.

UNESCO Dünya miras listesine alınmış Truva Antik Kentini gezen öğrencilerimiz, Çannakkale Deniz harbinde döşediği mayınlarla Düşman gemilerini batıran Nusrat Mayın Gemisi ve Çimenlik Kalesini de görme fırsatı buldu.

Öğretmenleri ve arkadaşları ile birlikte tarihin değiştiği Çanakkale’yi gezen öğrencilerimiz tarihi alanları gezme; kültürel ve doğal güzellikleri keşfetme imkanı buldu.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat