Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

15.03.2022

Öğrencilerimiz Uluslararası “Destination Imagination (DI)” Yarışmasından Başarıyla Döndü

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu öğrencilerimiz bu yıl Antalya'da yapılan ve 237 takımdan 1420 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen Destination Imagination (DI) yarışmasında “Engineering Challenge” dalında 5.lik, sosyal sorumluluk branşında ise 9.luk elde ettiler.

Öğrencilerimiz Uluslararası “Destination Imagination (DI)” Yarışmasından Başarıyla Döndü

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu öğrencilerimiz bu yıl Antalya'da yapılan ve 237 takımdan 1420 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen “Destination Imagination (DI)" yarışmasında “Engineering Challenge” dalında 5.lik, sosyal sorumluluk branşında ise 9.luk elde ettiler.

Okulumuz 6 ve 7.  sınıf öğrencilerinden Ada Aytar, Mert Rüzgar Balçık, Nehir Yeşilçubuk, Ayşe Zeynep Göktaş ve Derin Eliz Güner’den oluşan canDIcrush” takımı mühendislik mücadelesinde, 5. sınıf öğrencilerimiz Ömer Demir, Ekaterini Rana Stamatopoulos ve Mert Deniz Ateş’ten oluşan "DIpression" takımız sosyal sorumluluk kategorisinde mücadele ettiler. Öğrencilerimiz DI Kulübü kapsamında, İngilizce öğretmenimiz Doğan Aydoğan ve fen bilimleri öğretmenimiz Nilay Mutlular rehberliğinde aylarca sıkı şekilde çalıştılar. Hazırlık ve sunum aşamalarını İngilizce olarak gerçekleştiren öğrencilerimiz; yarışma süresince İngilizceyi etkin kullanımları, yaratıcı sunumları ve başarılı anlık yarışma sonuçları  ile jüri üyelerinden tam not aldılar.

Destination Imagination, okul eğitiminin yanı sıra, gençlerin günlük hayatlarında karşılaşabilecekleri basitten karmaşığa her türlü problemin çözümünde yaratıcılıklarını kullanmayı ve yaratıcı düşünceyi bir yaşam tarzı olarak benimsetmeyi hedefleyen, uluslararası alanda yaygın bir organizasyondur.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat