Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

20.03.2023

Öğrencilerimiz Uluslararası Destination Imagınation Yarışmasında Okulumuzu Başarıyla Temsil Etti

Ortaokulu öğrencilerimiz bu yıl 9-12 Mart tarihlerinde Antalya'da yapılan "Destination Imagination (DI)" yarışmasında "Engineering Challenge" ve "Scientific" dalında okulumuzu başarıyla temsil ettiler.

Öğrencilerimiz Uluslararası Destination Imagınation Yarışmasında Okulumuzu Başarıyla Temsil Etti

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu öğrencilerimiz bu yıl 9-12 Mart tarihlerinde Antalya'da yapılan "Destination Imagination (DI)" yarışmasında "Engineering Challenge" ve "Scientific" dalında okulumuzu başarıyla temsil ettiler.

Okulumuz 6 ve 7. sınıf öğrencilerinden Ada Aytar, Mert Rüzgar Balçık, Umay Şanda, Karya Güneş Temel, Bade Naz Balcı ve Nida Daşıyıcı'dan oluşan "Riders" takımı mühendislik mücadelesinde; 6.sınıf öğrencilerimiz Ömer Demir, Yusuf Aras Yayla ve Mert Deniz Ateş’ten oluşan "Winners" takımımız bilimsel kategorisinde mücadele ettiler.

Öğrencilerimiz DI Kulübü kapsamında, İngilizce öğretmenimiz Gülcihan Yaşar ve Selin Maçoro, Fen Bilimleri öğretmenimiz Nilay Mutlular rehberliğinde aylarca sıkı şekilde çalıştılar. Hazırlık ve sunum aşamalarını İngilizce olarak gerçekleştiren öğrencilerimiz; yarışma süresince İngilizceyi etkin kullanımları, yaratıcı sunumları ve başarılı anlık yarışma sonuçları ile jüri üyelerinin beğenisini kazandılar.

Destination Imagination, okul eğitiminin yanı sıra, gençlerin günlük hayatlarında karşılaşabilecekleri basitten karmaşığa her türlü problemin çözümünde yaratıcılıklarını kullanmayı ve yaratıcı düşünceyi bir yaşam tarzı olarak benimsetmeyi hedefleyen, uluslararası alanda yaygın bir organizasyondur.

Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat