Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

13.05.2022

Öğrencilerimizin FENBEG Uygulamasındaki Başarısı

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu öğrencilerimiz fen alanında uygulanan ve bu alandaki gelişimlerini, becerilerini ölçme ve değerlendirme fırsatı yakaladıkları “FENBEG” uygulamasında sergiledikleri üstün performans ile %1, %2 ve % 5'lik dilime girmeyi başardı.

Öğrencilerimizin FENBEG Uygulamasındaki Başarısı

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu öğrencilerimiz fen alanındaki gelişimlerini, becerilerini ölçme ve değerlendirme fırsatı yakaladıkları “FENBEG” uygulamasında gösterdikleri yüksek performans ile öğretmenlerini ve ailelerini gururlandırdı. % 5'lik dilime girerek derece yapan 7.sınıf öğrencilerimiz Esra Geçer, Damla Akkiprik, Ceren Telli, Lal Mira Birsen ve Ömer Fidangenç'e başarı sertifikaları verildi.
 
Ayrıca öğrencilerimizden Esra Geçer %1, Damla Akkiprik ve Ceren Telli %2’lik dilimde yer aldığı için bir üst aşama olan ve 14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek Bilim Uygulaması’na katılmaya hak kazandılar.

FENBEG uygulaması öğrencilerin fen alanında 4 temel beceri olan fen okuryazarlığı, analitik düşünme, bilimsel muhakeme ve mühendislik tasarım becerilerini ölçmeyi hedefleyen ve güçlü bir geri bildirim kaynağıdır. Sadece bilgi düzeyini değil aynı zamanda analiz etme/problem çözme, sentez yapma, soru/hipotez/tahmin oluşturma, tasarlama/planlama, değerlendirme, sonuç çıkarma, genelleme, kanıtlama, transfer etme gibi üst düzey becerilerini de ölçen ve PISA standardında bir uygulama olarak değerlendirilen FENBEG testleri, fen okuryazarlığı görüşünün yanında STEM eğitimi ile kazandırılmış beceri ve bilgilerin değerlendirilmesinde kullanılabilecek ölçme araçlarından biri olma özelliği de taşımaktadır.

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat