Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

14.03.2023

Öğrencilerimizle Pi Gününü Kutladık!

Bugün matematikteki en önemli sayı olan pi sayısını kutlama günü. Okullarımızda gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle öğrencilerimiz Pi Gününükutladılar.

Öğrencilerimizle Pi Gününü Kutladık!

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu öğrencilerimiz, Matematik bölümü öğretmenlerimizin gerçekleştirdiği etkinliklerle kutladı. 5 ve 6. sınıf öğrencilerimiz pi sayısının özellikleri ve sayı ile ilgili dikkat çekici bilgilerin yer aldığı bilgilendirici videolar izlediler

Pi sayısının meşhur yaklaşık değeri 3,14 olduğu için her yıl 3’üncü ayın 14’üncü günü 1988 yılından beri kutlanan “Dünya Pi Günü” etkinlikleri kapsamında  öğrencilerimiz Pi Kelime, Pi hafıza, Pi obje ve Pi tasarım yarışmalarına katılarak aynı zamanda bilgilendirici Pi Tanıtım ve Pi piyano videolarını izlediler. 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat