Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

08.11.2022

Okul Öğrenci Meclisi Seçimlerimizi Demokratik Bir Ortamda Gerçekleştirdik

İlkokul ve Ortaokulu öğrencilerimiz, Okul Öğrenci Meclisi seçim sürecini demokratik bir ortamda gerçekleştirerek 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı başkan, başkan yardımcıları ve meclis üyelerini seçti.

Okul Öğrenci Meclisi Seçimlerimizi Demokratik Bir Ortamda Gerçekleştirdik

Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerimiz, Okul Öğrenci Meclisi seçim sürecini demokratik bir ortamda gerçekleştirerek başkan, başkan yardımcıları ve meclis üyelerini seçti. 

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünün yürütmüş olduğu Okul Öğrenci Meclisi başkanlığı için aday olan öğrencilerimiz, seçim öncesinde okulumuzda farklı platformları kullanarak propaganda çalışmalarını yürüttüler. Bu süreçte sınıfları gezip kendilerini tanıtan, teneffüsleri ve öğle aralarını da değerlendiren aday öğrencilerimiz, hazırladıkları poster ve sloganları da okulun farklı yerlerine asarak yapmak istedikleri çalışmalar hakkında bilgi paylaştılar. 

Propaganda sürecini tamamlayan öğrencilerimiz, PDR Bölümümüz ve öğretmenleri gözetiminde oy kullanarak Okul Öğrenci Meclisi seçimlerine katıldı. Demokratik bir ortamda oy veren, sandık kurullarında ve oy sayımında görev alan öğrencilerimize teşekkür ediyor, başkanlık seçim çalışmalarını titizlikle yürüten aday öğrencilerimizi, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Okul Öğrenci Mecilisi Başkanını, Başkan Yardımcılarını ve tüm meclis üyelerini kutluyor, başarılar diliyoruz. 

Okul Öğrenci Meclisi seçimleri ile Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır. 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat