Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

07.06.2024

Ortaokul Öğrencilerimiz Ankara, Samsun ve Amasya'yı Gezdi

7. sınıf öğrencilerimiz, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı ve tarihe yön veren kararların alındığı Ankara, Samsun ve Amasya gibi önemli kentlerine düzenlenen geziye katıldı. Öğrencilerimiz ilk olarak Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedî istirahatgâhı olan Anıtkabir’i ziyaret etti.

Ortaokul Öğrencilerimiz Ankara, Samsun ve Amasya'yı Gezdi

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu 7. sınıf öğrencilerimiz, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı ve tarihe yön veren kararların alındığı Ankara, Samsun ve Amasya gibi önemli kentleri ziyaret etti.

Öğrencilerimiz ilk olarak Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedî istirahatgâhı olan Anıtkabir’i ziyaret etti. Arkadaşları ve öğretmenleri ile Anıtkabir'i ziyaret eden öğrencilerimiz Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesi önünde saygı duruşunda bulundu. Sonrasında Kurtuluş Müzesini gezen öğrencilerimiz, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Kurtuluş Savaşı sürecinde vermiş oldukları mücadeleyi, Milli Mücadele Hareketinin hangi koşullar altında gerçekleştirildiğini ve zor şartlar altında kazanılan zaferin izlerini bir kez daha yerinde görme imkanı yakaladı.  

Öğrencilerimiz Anıtkabir ziyareti sonrasında Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Birinci ve İkinci Meclis Binası ile Tabiat Tarihi Müzesini de gezdi. 

Ankara sonrasında öğrencilerimiz Samsun ve Amasya'da yer alan tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri de gezerek tarihsel ve kültürel değerlerimizi, Anadolu’nun sahip olduğu kültürel mirasa yönelik derslerde öğrendikleri tarih bilgilerini pekiştirerek, birebir görme imkanı buldu.

 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat