Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

26.08.2022

Ortaokul Öğrencilerimiz Can I Make a Movie Projesi Kapsamında Kendi Kısa Filmlerini Hazırladı

Ortaokul öğrencilerimiz yıl sonunda İngilizce dersi kapsamında üç hafta süren bir kısa film projesini hayata geçirdi.

Ortaokul Öğrencilerimiz Can I Make a Movie Projesi Kapsamında Kendi Kısa Filmlerini Hazırladı

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu öğrencilerimiz yıl sonunda İngilizce dersi kapsamında üç hafta süren proje kapsamında "Can I Make a Movie?" konulu kısa filmler yaptılar.

Geçmişten günümüze sinemanın gelişimi ve farklı film türleri ile ilgili makaleler okuyup araştırma yapan öğrencilerimiz film yapımının aşamalarını incelediler, konu ile ilgili okumalar yaptılar, film yapımının tarihçesi ile ilgili bilgiler edindiler.

Yaptıkları kaynak taraması sonrası öğrencilerimiz sevdikleri filmlerle ilgili İngilizce olarak inceleme yazısı kaleme aldılar. 

Bilgilerini pekiştirmek ve öğrendiklerini uygulamak amacıyla yıl boyunca farklı temalarda okudukları metinlerden birini seçerek bir senaryo oluşturdular. Senaryo yazarı, direktör, editör, kameraman, makyaj sanatçısı, kostüm tasarımcısı gibi görevleri kapsayan bir görev dağılımı yaptılar. Son aşamada İngilizce derslerinde filmlerini çekip farklı teknolojik uygulamalar kullanarak düzenlediler. 

Dram, korku, komedi gibi türlerde ve animasyon, stop motion gibi farklı teknikler kullanılarak çekilmiş filmlerin bulunduğu 17 farklı kısa filmi 3 haftalık uğraşın sonunda tamamladılar. Kısa filmlerini, oditoryumda arkadaşları ile beraber patlamış mısır eşliğinde keyifle ve gururla izlediler. 

Öğrencilerimizin filmleri için hazırladıkları posterler de izleyenlerden tam not aldı.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat