Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

22.03.2023

Ortaokul Öğrencilerimiz Çocuk Kralın Hazineleri: Tutankhamun Sergisini Ziyaret Etti ​

Ortaokul öğrencilerimiz geçen yüzyılın en büyük ve heyecan verici keşfi olarak kabul edilen 3300 yıllık tarihe sahip olan ve ilk kez Türkiye'ye gelen "Çocuk Kralın Hazineleri: Tutankhamun" sergisini ziyaret ettti.

Ortaokul Öğrencilerimiz Çocuk Kralın Hazineleri: Tutankhamun Sergisini Ziyaret Etti ​

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu öğrencilerimiz geçen yüzyılın en büyük ve heyecan verici keşfi olarak kabul edilen 3300 yıllık tarihe sahip olan ve ilk kez Türkiye'ye gelen "Çocuk Kralın Hazineleri: Tutankhamun" sergisini ziyaret ettti.

Sosyal bilgiler dersi Kültür ve Miras teması kapsamında gerçekleştirilen "Çocuk Kralın Hazineleri: Tutankhamun" gezisiyle öğrencilerimizin farklı dönem ve mekanlara ait tarihsel kanıtları sorgulayarak insanlar, nesneler ve olgular arasındaki benzerlik ve farklılıkları belirlemeleri ile değişim ve sürekliliği algılamalarını amaçlanmaktadır.

9 yaşında tahta çıkarak Mısır’ın 18. Hanedanlığı döneminde hüküm süren ve 19 yaşında gizemli biçimde hayatını kaybeden ‘Çocuk Kral’ Tutankhamun’un Antik Mısır tarihinde farklı bir yeri olduğu ifade edilen sergi gezisi öncesinde ve sonrasında çalışmalar yapan öğrencilerimiz Mısır medeniyetini yakından tanıma fırsatı bularak araştırma, eleştirel düşünme, değişim ve sürekliliği algılama, gözlem, harita okuryazarlığı, mekanı algılama ve sosyal katılım becerilerini geliştirdiler.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat