Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

22.03.2023

Ortaokul Öğrencilerimiz MATBEG Sınavlarını Başarıyla Tamamlayarak Sertifikalarını Aldı

Ortaokul 5 ve 7. sınıf düzeyindeki öğrencilerimiz Matematik Bölümümüzün okulumuzda düzenlediği MATBEG (Matematiksel Beceri Geliştirme) uygulamasına bu yıl yoğun bir katılım gösterdi.

Ortaokul Öğrencilerimiz MATBEG Sınavlarını Başarıyla Tamamlayarak Sertifikalarını Aldı

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu 5 ve 7. sınıf düzeyindeki öğrencilerimiz Matematik Bölümümüzün okulumuzda düzenlediği MATBEG (Matematiksel Beceri Geliştirme) uygulamasına bu yıl yoğun bir katılım gösterdi. Sınıf düzeyine göre sıra dışı problemlerin bulunduğu bu sınavda öğrencilerimiz boya kalemi ve çeşitli aparatlardan yararlanarak birden fazla matematiksel becerinin yer aldığı etkinlik temelli sorularla karşılaştılar. 

Öğrencilerimizin MATBEG uygulaması ile bulundukları çağı matematiksel olarak anlamlandırmaları, karşılaşılan problemlerin çözümünde matematiksel olarak düşünmeleri, matematiğin tarihsel gelişim sürecini gözlemleyerek matematiğe karşı daha derin bir anlayış oluşturmaları sağlanmıştır.

Öğrencilerimiz hem eğlenceli hem öğretici olan soruları yorumlayıp farklı stratejiler kullanarak sınavı tamamladılar. Sınavın sonunda öğrencilerimize MATBEG Katılım Sertifikaları verildi.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat