Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

17.04.2023

Ortaokul Öğrencilerimizle Language Fest Etkinliklerimizin İlkini Gerçekleştirdik

Ortaokul öğrencilerimiz, Yabancı Diller Bölümümüz tarafından ilk kez gerçekleştirilen “Language Fest” etkinliklerinde hem eğlendi hem de öğrendikleri bilgileri tazeleyerek pekiştirme fırsatı yakaladı. Hafta boyunca devam eden “Language Fest” etkinlik konseptlerine uygun kostümler giyerek okula gelen öğrencilerimiz dil gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla öğrendiklerini keyifle günlük hayatta uygulayabilme ve sergileyebilme şansını elde ettiler.

Ortaokul Öğrencilerimizle Language Fest Etkinliklerimizin İlkini Gerçekleştirdik

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu 5, 6, 7. sınıf öğrencilerimiz, Yabancı Diller Bölümümüz tarafından ilk kez gerçekleştirilen “Language Fest” etkinliklerinde hem eğlendi hem de öğrendikleri bilgileri tazeleyerek pekiştirme fırsatı yakaladı. Hafta boyunca devam eden “Language Fest” etkinlik konseptlerine uygun kostümler giyerek okula gelen öğrencilerimiz dil gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla öğrendiklerini keyifle günlük hayatta uygulayabilme ve sergileyebilme şansını elde ettiler. 

“Language Fest” etkinliklerimize 7. sınıf öğrencilerimizin “Debate” etkinliğiyle başladı. Öğrencilerimiz “Is Social Media Beneficial or Harmful?” (Sosyal medyanın yararlı mı, zararlı mı?) olduğu konusunda münazaralarını okulumuz oditoryumunda jüri huzurunda gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz bulgu, istatistik ve diğer verilerini sunarken karşıt görüşleri savunan iki takım fikirlerini başarıyla savundular. Etkinlik öncesinde ise ilk dönem itibariyla hazırlıklara başlayarak sınıflarda münazara kurallarını öğrenmiş, takımlarını oluşturmuş ve sınıf içi münazaralar yaparak hazırlıklarını tamamladılar. Etkinliğe katılan tüm öğrencilerimiz (Takım 1: Ela Bakkalbaşı, Alsu Nur Çakmak, Demirkan Akcan, Ege Barlas, Özgür Ersoy ve Kağan Hazar ve Takım 2: Kağan Olgun, Selim Öztürk, Azra Berat Baykara, Ela Abalıoğlu ve Deniz Güngör) katılım sertifikalarını alırken, kazanan takımdaki öğrencilerimize ödülleri takdim edildi. 

6. sınıf öğrencilerimiz ‘‘Language Fest ‘‘etkinliklerimizin 2. gününde mitolojik hikâyelerden uyarladıkları drama performanslarını sergilediler. Öğrencilerimiz İpek Durdağı, Ece Güler, Emir Sağlam, Defne Çalık, Melis Sarıca “Pandora’s Box”; 6B sınıfından Şevval Bostan, Lara Şen, Elif Fişne, Ceren Ecrin Keresteci “Pandora’s Box”; Yağız Eren Tunç, Kerem Gömeç, Mert Güven, Ozan Özer, Çınar Aydın “Hades and Persephone”; Maya Müjgan Kahraman, Mercan Durdağı, Nil Acar, Şimal Özkaracalar, Şule Bihter Dayıoğlu “Daedalus and Icarus” ve Beyza Özceşmeci, Elif Deren Bekmezci, Ekaterini Rana Stamatopoulos, Sinan Şen ve Demir Demirci “The Tale of Medusa” isimli senaryoları kendilerine ait oyunları arkadaşlarına ve öğretmenlerine sundular.

5.sınıf öğrencilerimiz ‘‘Language Fest ‘‘etkinliklerimizin 3. gününde katıldıkları "Young Scientists" etkinliğinde bilimsel metodun basamaklarını kullanarak sahnede deneylerini gerçekleştirdiler. Öğrencilerimizden Ege Sapmaz ve Ayça Tünay "Dry Ice Experiment"; Elif Ela Damcı ve Demir Karaca "Lava Lamp"; Yağız Hangün ve Irmak Özgün "Baking Soda Volcano"; Ayten Ayşe Aksoylar ve Defne Özel "Shaving Foam Rain Clouds"; Furkan Coşar ve Nehir İlter "Elephant Toothpaste"; Ayşe Ece Kabak ve Deniz Ada Altınel "Blow up a balloon without blowing" adlı deneyleri laboratuvar güvenlik kurallarını takip ederek gerçekleştirdiler. Etkinliğimizin son bölümü olan "LAB RULES" adlı şarkımızla tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz coşkulu anlara imza attılar. 

Ortaokul öğrencilerimiz ‘‘Language Fest ‘‘kapsamında İngilizce etkinkilerin yanı sıra İspanyolca ve Almanca sınıflarımızda da hafta boyunca “Designing Easter Eggs” konulu yumurta boyama ve poster boyama etkinliklerine katıldı. Bu etkinlikle birlikte öğrencilerimiz yeni kelimeleri eğlenerek öğrenmeye devam ederken aynı zamanda daha önce öğrendikleri kavramları tekrar ettiler.

Ortaokul öğrencilerimizle ‘‘Language Fest ‘‘haftamızın son gününü bir farkındalık etkinliği olarak gerçekleştirilen “Crazy Head Day” etkinliği ile taçlandırdık. Öğrencilerimiz kendi tasarladıkları saç ve aksesuarları takarak okula geldiler ve İngilizce derslerinde tasarımlarını arkadaşlarına anlattılar. Öğle teneffüsünde ortaokul sınıflarımız okul bahçemizde buluşarak tasarımlarını sergilediler ve hep birlikte dans ederek dönemi ve ‘‘Language Fest ‘‘haftasını keyifle tamamladılar.

Tüm etkinliklerin sonunda öğrencilerimize katılım sertifikaları takdim edildi. 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat