Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

27.05.2021

PDR Söyleşileri: 'Yeni Köprüler İnşa Etmek' Konulu Veli Seminerimizi Gerçekleştirdik

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü öğretmenlerimiz, bilinçli farkındalık (mindfulness), duyguların hayattaki yeri, sanatın ve oyunun bir iletişim kanalı olarak kullanımı konularının konuşulduğu PDR Söyleşileri: 'Yeni Köprüler İnşa Etmek' programımızda velilerimizle çevrim içi ortamda bir araya geldi. 

PDR Söyleşileri: 'Yeni Köprüler İnşa Etmek' Konulu Veli Seminerimizi Gerçekleştirdik

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü öğretmenlerimiz, PDR Söyleşileri: 'Yeni Köprüler İnşa Etmek' programımızda bilinçli farkındalık (mindfulness) kavramından yola çıkarak duyguların hayattaki yeri, sanatın ve oyunun bir iletişim kana​​lı olarak kullanımını deneyimleyeceği içerikleri velilerimizle paylaştı.

Bilinçli Farkındalık Becerisini Kullanan Anne Baba Olmak (Mindful Ebeveynlik) konulu ilk oturumda velilerimizle bir araya gelen Dr. Natuk Birkan İlkokulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölüm Başkanımız Özge Esra Kaboğlu, günlük hayatımızda bilinçli farkındalığı kullanmanın zorlu durumlarla baş etmeyi kolaylaştırdığına ve duygu düzenleme becerilerini geliştirdiğine dikkat çekerken, mindful ebeveynlik kavramı ve bu becerinin anne babalık süreçleriyle ilişkilendirilmesi, ebeveyn çocuk ilişkilerini desteklemek için bireysel yaşamımızda kullanımı, çocuğumuzla ilişkimizdeki işlevselliği ve günlük hayatta uygulanabilecek pratik yöntemlere ilişkin paylaşımlarda bulundu. 

Aile İçi İlişkilerde Duygu Merkezli Yaklaşım Duygular konulu ikinci oturumda konuşan ve her duygunun hayatımızı sürdürmek için işlevsel boyutuna dikkat çeken 1. sınıflardan sorumlu rehber öğretmenimiz  Nigar Aras Toker, çocuklar ile anne babaların iletişiminde duyguların önemi, duygu merkezli bakış açısıyla durumları değerlendirmenin avantajları ve duygu düzenleme konularında önemli bilgiler verdi. 

Psikolojik Sağlamlığın Sanatla Desteklenmesi konulu üçüncü oturumda konuşan 2. sınıflardan sorumlu rehber öğretmenimiz Gizem Özfuttu Öztürk ise konuşmasında psikolojik sağlamlığın yaşamımızdaki etkilerine değinerek, sanat yoluyla bu beceriyi destekleyecek çalışma örneklerini velilerimizle paylaştı.

Oyunun önemi, ilişkilerdeki gücü ve aile içi iletişime katkısının ele alındığı Çocuğun Dili: Oyun konulu oturumda velilerimizle bir araya gelen 3. sınıflardan sorumlu rehber öğretmen Elif Güngördü, oyun ile çocuğun dünyasına temas etmenin incelikleri, oyunun dilini fark etme ve oyuna eşlik etme becerilerini geliştirme konusunda ebeveynlerin yapması gerekenleri anlattı. 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat