Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

06.04.2022

Robotik Takımımız ITURobee Jr. Fırst Lego League Challenge Turnuvasında Okulumuzu Başarıyla Temsil Etti

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu Robotik Takımımız ITURobee Jr. 13 ilden 54 takımın yer aldığı FIRST LEGO League Challenge FLL turnuvasında okulumuzu başarıyla temsil etti.

Robotik Takımımız ITURobee Jr. Fırst Lego League Challenge Turnuvasında Okulumuzu Başarıyla Temsil Etti

Dr. Natuk Birkan Robotik Takımımız ITURobee Jr,  13 ilden 54 takımın yer aldığı “FIRST LEGO League Challenge” turnuvasında okulumuzu başarıyla temsil etti.

Öğrencilerimiz, sezon teması kapsamında belirlenen sorunlar üzerine araştırma yaparak ve alan uzmanları ile görüşerek sorunların çözümüne yönelik yenilikçi bir proje geliştirdiler. Öğrencilerimiz proje geliştirme çalışmasının yanı sıra robot tasarlama ve programlama görevlerini de başarıyla yürüttüler.

Öğrencilerimizin geliştirdiği robot turnuvaya katılan 54 takım arasından 7. olmayı başardı. Turnuvanın başlangıcından itibaren yoğun bir emekle projeleri için çalışan, İTÜ’lü akademiyenlerle yaptığı görüşmelerle proje geliştirme çalışmaları yürüten, yapılan çalışmalarla robot tasarlayarak üreten, hazırladığı projeyi alanınnda uzman jüriye başarıyla sunarak okulumuzu temsil eden ITURobee Jr takımımızı, danışman öğretmenleri Elvan Ünlü Ergin ile Murat Civelek’i ve öğrencilerimizin ailelerini kutluyor, nice başarılar diliyoruz.

Öğrencilerimiz bu başarının yanında turnuva sürecinde takım çalışması, eleştirel düşünme, zaman yönetimi, sunum becerisi, arkadaşça rekabet gibi konularda da deneyim elde ettiler.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat