Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

30.11.2020

Robotik Takımımız İTÜROBEE Jr. First® Lego® League Ulusal Turnuvası Finalinde İTÜ GVO'yu Başarıyla Temsil Etti

Robotik Takımımız İTÜROBEE Jr. Fırst® Lego® League Ulusal Turnuvası Finalindeyenilikçi bir bakış açısıyla hazırladığı “Eco Cycle” projesiyle İTÜ GVO'yu başarıyla temsil etti

Robotik Takımımız İTÜROBEE Jr. First® Lego® League Ulusal Turnuvası Finalinde İTÜ GVO'yu Başarıyla Temsil Etti

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu Robotik Takımımız İTÜROBEE JR., Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST® LEGO® League Turnuvası için yenilikçi bir bakış açısıyla hazırladığı “Eco Cycle” projesiyle hem sağlıklı yaşama teşviki hem enerji üretimini hem de İstanbul’un trafik sorununu çözmeyi amaçlıyor. Öğrencilerimizin projesi, toplu taşımanın olduğu her alanda ve okul, hastane, resmi kurumlarda, park ve bahçelerde hayata geçirilebilecektir.

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu Robotik Takımımız İTÜROBEE JR. “CITY SHAPER : Şehri Şekillendir” teması kapsamında, “Eco Cycle” projesi ile Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST® LEGO® League Turnuvasından “En İyi Sunum” ödülü alırken bunun yanında ulusal turnuvaya katılma hakkı elde etmiştir. 28-29 Kasım tarihlerinde online gerçekleştirilen ulusal turnuvaya içerisinde lise öğrencilerinin de yer aldığı 22 ilden 49 takım katılım göstermiş olup okulumuz takımı İTÜRoBee Jr. 3 alanda da (robot performans, proje, öz değerler) gösterdikleri performans sonucu finalde İTÜ GVO'yu başarıyla temsil etti.  Finalde göstermiş oldukları üstün başarıdan dolayı öğrencilerimizi ve danışman öğretmenleri Elvan Ünlü Ergin ile Murat Civelek’i tebrik ediyor, nice başarılar diliyoruz.

Takımımız, yenilikçi bir bakış açısı ortaya koyarak “Drive Less, Ride More” mottosuyla hazırladıkları “Eco Cycle” projesiyle kişisel araç kullanımını azaltıp, toplu taşımaya teşvik ederek trafik sorununun çözümü, bunun yanında enerji tasarrufu ve modern şehir insanın hareketsizlik sorununa ortak bir çözüm üretmek amacıyla hazırladığı proje ile beğeni topladı.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat