Okul Yaşamı

Sosyal Kulüpler


Özel Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulu Sosyal kulüp çalışmaları; öğrencilerimizin, bilim, kültür, sanat, spor, sosyal beceri alanlarında çok yönlü düşünebilmelerini, yeteneklerini artırarak geliştirmelerini ve yaşam boyu ilgili oldukları alanlara etkin katılımlarını sağlamaları amacıyla hazırlanmıştır. 

Bu programın uygulanması sonucunda öğrencilerimize sekiz alanda eğitsel etkinlik seçeneği sunulmaktadır. 

Bu alanlar; 

1. Matematik
2. Fen Bilimleri
3. Bilişim ve Teknoloji
4. Sosyal Bilimler
5. Dil ve Kültür
6. Görsel Sanatlar
7. Müzik ve Sahne Sanatları
8. Spor Alanlarıdır.

2019 -2020 Eğitim Öğretim yılı Sosyal Kulüp Çalışmaları 

İlkokul 1. Sınıflar 

Birinci sınıf öğrencileri eğitim öğretim yılının ilk 5 haftasında  kendi düzeyleri için belirlenmiş kulüplerin tümünde çalışma yapar. 5 hafta tamamlandıktan sonra müdür yardımcısı, psikolojik danışman, kulüp eğitmeni ve sosyal kulüp koordinatöründen oluşan kurul tarafından öğrenciler tek bir branşa yönlendirilir. Öğrenci yönlendirildiği branşta bir yıl boyunca ilgili kulüp çalışmasına katılır. Performanslar birinci sınıflar yıl sonu programında sergilenir. 

İlkokul 2 -3 ve 4. Sınıflar ve Ortaokul 5-6-7 ve 8.  Sınıflar 
Kulüp çalışmaları dönüşümlü ve dönüşümsüz etkinlikler olarak ikiye ayrılır. 

Her öğrenci tercih dönemimde tek bir kategoriden tercih yapar. ( Dönüşümlü ya da dönüşümsüz )

Dönüşümlü Etkinlikler: Bu etkinlikler için öğrenci 5 tercih yapar. (5. tercih kontenjan durumuna göre kullanılır.) Öğrenci yapmış olduğu 4 tercihini yıl içinde 8 haftalık eğitimle tamamlar. Her öğrenci 1 yıl boyunca 4 kulüp etkinliğinde çalışma fırsatı bulur.

Dönüşümsüz Etkinlikler: Bu etkinlikleri seçen öğrenci, yıl boyunca aynı etkinliğe katılır. İlgili branşlardan 4 tercih yaptıktan sonra tercihlerinden birine yerleştirilir. Sahne performansı, okul içi, okul dışı yarışmalar, projeler, sergiler vb. etkinliklerde yer alarak okulumuzu temsil eder.

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat