Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

29.04.2022

Yabancı Diller Bölümü 23 Nisan Etkinlikleri

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde hafta boyunca İngilizce, Almanca ve İspanyolca derslerimizde sınıf içi ve sınıf dışı çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Yabancı Diller Bölümü 23 Nisan Etkinlikleri

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde hafta boyunca İngilizce, Almanca ve İspanyolca derslerimizde sınıf içi ve sınıf dışı çeşitli etkinlikler düzenledik. Öğrencilerimiz katıldıkları tüm etkinliklerde hem bayram coşkusunu yaşadı hem de derste öğrendiklerini pekiştirme imkânı buldular.

 

İNGİLİZCE

 

 5. sınıf öğrencilerimizle, "Being different is beautiful" temasıyla "CRAZY HEAD DAY" etkinliği gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz kendi tasarladıkları aksesuarları takarak okula geldiler ve İngilizce derslerinde tasarımlarını arkadaşlarına anlattılar. Öğle arasında tüm 5. sınıflarımız okul bahçemizde buluşarak tasarımlarını sergilediler ve hep birlikte dans ettiler.  Ayrıca derslerde "Musical Chair" ve "Touch the Word" oyunlarını oynadılar. İngilizce, Almanca ve İspanyolca derslerinde hazırladıkları kartlarla oluşturulan posterlerle de okul girişini süslediler.

6. sınıf öğrencilerimizle İngilizce dersinde öğrendikleri kelimeleri pekiştirmek ve ekip ruhunu yaşatmak amacıyla parkur ve hedef tutturma oyunu oynandı. Gruplar hâlinde birbirleriyle kıyasıya yarıştıkları bu etkinlikte öğrencilerimiz çok eğlenceli ve heyecanlı anlar yaşadılar. Sınıf içinde de "T-shirt Design" çalışmasıyla çocuk olmakla ilgili duygu ve düşüncelerini design ettikleri tişörtlerin üzerine yazarak okul girişinde sergilediler.

7. sınıf öğrencilerimiz "Pop the Balloon" sınıflar arası genel kültür ve bilgi yarışmasında çok heyecanlı ve eğlenceli zaman geçirdiler. İki sınıfın öğrencilerinin karşılıklı sıralandığı yarışmada soruyu bilen öğrenci önündeki balonu patlattı ve en son sınıf adına yarışacak olan arkadaşına büyük avantaj sağlamış oldu. Oyun sonundaki tüm balonları patlatma yarışması da tatlı bir rekabet içinde geçti. Ayrıca öğrencilerimiz çeşitli dünya liderlerine dünyadaki çocukların durumunu anlatan ve olası çözümler sunan mektuplar yazdılar. Bu çalışmalar da okul girişinde sergilendi.

Tüm seviyelerden öğrencilerimiz okul radyomuzda günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar yaptılar.

 

İSPANYOLCA

 

5. sınıf öğrencilerimiz İspanyolca dersinde 23 Nisan etkinlikleri kapsamında eğitici oyunlarla keyifli vakit geçirdiler. "Pictionary" oyunu ile yaratıcılıklarını kullanarak öğrendikleri kelimeleri pekiştirdiler. Ayrıca bu yıl öğrendikleri dil bilgisi konularını ve kelimeleri tekrar etme şansı yakaladılar.

 

6. sınıf öğrencilerimiz İspanyolca dergilerden istedikleri kısımları keserek kolaj yöntemiyle yeni bir karakter oluşturdular ve oluşturdukları karakterin kişisel bilgilerini ve fiziksel özelliklerini öğrendikleri bilgiler doğrultusunda İspanyolca dilinde yazıya döktüler. Yaratıcılıklarını ve el becerilerini de kullandıkları bu etkinlikte eğlenirken öğrendiler.

7. sınıf öğrencilerimiz ise İspanyolca "İsim-Şehir" oyunu oynadılar. Öğrencilerimiz öğrendikleri bilgileri pekiştirirken araştırmacı kişiliklerini de kullanarak takım çalışmasıyla keyifli vakit geçirdiler.

 

ALMANCA

 

5. sınıf öğrencilerimiz Almanca dersinde “Wörterbuch/sözlük” yarışmasında kıyasıya mücadele ettiler. Öğrencilerimiz bu oyunla eğlenirken yeni kelimeler öğrendiler ve dil gelişimlerine katkı sağladılar.

6. sınıf öğrencilerimiz kendi belirledikleri bir temada kelime ve kolaj çalışması yaptılar. Yeni kelimeler öğrenirken takım çalışması içerisinde oluşturdukları ürünlerini arkadaşlarıyla paylaştılar.

7. sınıf öğrencilerimiz “Stadt/Land/Fluss” yarışmasında kıyasıya mücadele ettiler. Etkinlik kapsamında hem daha önce öğrendikleri bilgileri kullandılar hem de yeni kelimeler öğrendiler.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat