Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

05.04.2022

Yazar Rıfat Batur ile "Kitap Doktoru" Üzerine Söyleşi

4. sınıf öğrencilerimiz, Türkçe derslerimizde okuduğumuz tematik kitabımız "Kitap Doktoru" kitabının yazarı Rıfat BATUR ile çevrim içi ortamda buluştular.

Yazar Rıfat Batur ile

 

4. sınıf öğrencilerimiz, Türkçe derslerimizde okuduğumuz tematik kitabımız "Kitap Doktoru" kitabının yazarı Rıfat BATUR ile çevrim içi ortamda buluştular. Kitap okumanın önemini vurgulayan yazarımıza, öğrencilerimiz ayrıca merak ettiği soruları yöneltme fırsatı buldular.

 

Neden Kitap Okuruz

Cevap: “Nereden bileyim ben.” “Babam kızdığı için” “Para kazanmak için” “Bilmiyorum.” “Büyümek için” “Hiç kitap okumadım ki… Nereden bileyim?” “Kültürlü olmak için” “Bıyıklarımın çıkması için” “Ben bilim adamı değilim. Gidin onlara sorun.” “Bu ödev mi? Ne zaman yapacağız?” “Babam bilir ona sorun.” “İnternette yazıyordur, baksanıza.” “Ben kitap okumam gözlerim bozuluyor sonra da annem kızıyor.” “Dünyamızı tanımak için.” “İyi insan olmak için” Ne çok cevabı vardır bu sorunun. Günlerce cevaplasan yine de devamı gelir. Kime sorsan başka başka yanıt alırsın çünkü herkes farklı sebeplerden kitap okur. 

“Kitaplar yazarların yarattığı dünyalardır. Oraya kapağını açarak girersiniz. Yazıları okudukça o dünyada yolculuk yapar ve yazarı daha iyi anlarsınız. Ne kadar çok dünya gezerseniz sizin dünyanız da o kadar büyür.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat