Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

27.08.2021

8. Sınıf Öğrencimiz Turkuaz İsimli Projesiyle İkinci Oldu

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu öğrencimiz Tuana Julia Baharay,​ ​TURMEPA Masmavi Deniz Eğitim Kampında denizlerdeki kirliliği dikkat çekmek için hazırladığı "Turkuaz" isimli projesiyle ikinci oldu.

8. Sınıf Öğrencimiz Turkuaz İsimli Projesiyle İkinci Oldu

TURMEPA Masmavi Deniz Eğitim Kampına katılan öğrenciler arasında düzenlenen Tinkercad atölyelerinde 3 boyutlu tasarımlar ortaya çıkaran öğrenciler 3 günün sonunda denizlerin korunmasına yönelik ortaya çıkardıkları çeşitli Tinkercad projelerinin sunumunu yaptı. 8. sınıf öğrencimiz Tuana Julia Baharay, hazırladığı "Turkuaz" isimli projesiyle ilk 3'e girmeyi başardı.

​Denizlerin temizliğinin sağlanması amacıyla hazırladığı proje hakkında bilgi veren öğrencimiz Tuana Julia Baharay projesini şöyle özetliyor: "Demir tozunu kullanarak denizdeki yağ tabakasını balçık hale getirip böylece suyun hareketli formundan dolayı daha geniş alanlara yayılımını engelleyip daha kontrollü bir şekilde deniz temizliğinin sağlanması esasına dayanmaktadır.​"

Öğrencimiz, yaz döneminde katıldığı TURMEPA Masmavi Deniz Eğitim Kampında eğitici ve eğlenceli içeriklerle hem denizlerimizi korumanın önemini öğrendi hem de kendini geliştirme fırsatı yakaladı. Denizler, kıyı alanları ve su kaynaklarını korumanın önemi, deniz kirliliğinin nedenleri, yok olma tehdidi altındaki kıyıların korunması için yapılması gerekenler ve depozito sisteminin öneminin anlatıldığı kampta Deneysel Bilim Atölyesi’nde Mad Science uzmanı eşliğinde çeşitli deneyler yaptı.

 

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat