Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

19.02.2021

Aydın Ilgaz ile Halime Kaptan Üzerine Söyleşi

Öğrencilerimiz, Rıfat Ilgaz'ın ölümsüz eserlerinden biri olan “Halime Kaptan" üzerine büyük üstadın değerli oğlu Aydın Ilgaz ile bir araya geldi.

Aydın Ilgaz ile Halime Kaptan Üzerine Söyleşi

7. sınıf öğrencilerimiz, bu yıl Türkçe derslerinde okudukları Rıfat Ilgaz'ın  ölümsüz eserlerinden biri olan “Halime Kaptan" üzerine büyük üstadın değerli oğlu Aydın Ilgaz ile bir araya gelip hem kitap hem de yazarımızın sanat hayatı üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdiler. 

Bu keyifli söyleşide Aydın Ilgaz, edebiyatımızın Koca Çınar’ı Rıfat Ilgaz’ı bizlere çok yönlü tanıtmasının ardından Kurtuluş Savaşı yıllarında halkın durumu ve kadınlarımızın katkılarından söz ederken güzel söyleşimize öğrencilerin sorularını yanıtlayarak son verdi. 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat