Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

26.02.2021

"Bilim İnsanı Tanıtıyorum" Etkinliği

2. sınıf öğrencilerimiz Türkçe dersinde “Bilim ve Teknoloji” teması kapsamında seçtikleri bir bilim insanı hakkında çeşitli çalışmalar yaptılar.2. sınıf öğrencilerimiz Türkçe dersinde “Bilim ve Teknoloji” teması kapsamında seçtikleri bir bilim insanı hakkında çeşitli çalışmalar yaptılar. 

Öğrencilerimiz öncelikle seçtikleri bilim insanı hakkında araştırma yaptılar. Daha sonra seçtikleri bilim insanın görselleriyle ilgili bir taç tasarladılar. Sonrasında bilim insanın yaptıkları ve buluşlarıyla ilgili konuşma hazırlayıp taçlarıyla birlikte 23.02.2021 Salı günü sundular. Sunum yaparken konuşma kurallarına özen göstererek bilim insanının yaşamını kendi yaşantılarıyla ilişkilendirdiler. Bu çalışmayla öğrencilerimiz, anlama ve anlatma gücünü geliştirerek bilim ve teknolojinin önemini daha iyi kavradılar.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat