Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

22.03.2021

İlkokul 1. Sınıf Öğrencilerimizden 100. Gün Etkinliği

İlkokul 1. sınıf öğrencilerimiz matematik dersi kapsamında ilkokuldaki 100. günlerini çeşitli eğitsel faaliyetlerle kutladılar.

İlkokul 1. Sınıf Öğrencilerimizden 100. Gün Etkinliği

Dr. Natuk Birkan İlkokulu 1. sınıf öğrencilerimiz matematik dersi kapsamında ilkokuldaki 100. günlerini çeşitli eğitsel faaliyetlerle kutladılar.

1. sınıf öğrencilerimizin sayı kavramını somutlaştırabilmeleri ve içselleştirebilmeleri amacıyla okulumuzda ‘‘100. Gün’’ etkinliği gerçekleştirildi.  Öğrencilerimiz, minik kavanozlarına yüz gün boyunca her gün bir nohut tanesi attılar. Bu nohut taneleri üzerinde rakam, doğal sayı, onluk ve birlik kavramlarını çalıştılar. 100 günün sonunda da nohutlarını çimlendirdiler.

 

100 saniye boyunca dans ettiler, resfebe oynadılar, Wordwall testlerinde 100 sayısına ulaşan kombinasyonları buldular. Bir yandan öğrenen, öğrendiklerini eğlenerek pekiştiren öğrencilerimiz 100. Gün gözlükleri ile bu günü ölümsüzleştirerek etkinliği tamamladılar. 

 

 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat