Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

04.10.2021

İlkokul Öğrencilerimiz Hayvanları Koruma Günü'nde Farkındalık Eğitimlerine Katıldı

İlkokul öğrencilerimiz, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü'nde "Canımız Sokakta" projesi kapsamında sokak hayvanları konusunda farkındalık eğitimlerine katıldı.

İlkokul Öğrencilerimiz Hayvanları Koruma Günü'nde Farkındalık Eğitimlerine Katıldı

Dr. Natuk Birkan İlkokulu 4 ve 5 ile EKO Tim öğrencilerimiz, "Canımız Sokakta" projesi kapsamında sokak hayvanları konusunda farkındalık eğitimlerine katıldı.

4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde, Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Yalçın, Nestlé Purina tarafından yürütülen "Canımız Sokakta" projesi kapsamında “Hayvanlarla Doğru İletişim ve Beden Dili” konulu söyleşide öğrencilerimizle bir araya geldi.

Öğrencilerimizin sosyal sorumluluk bilincinin gelişimine destek olmak, sosyal sorumluluk bilincini ve farkındalıklarını daha da yükseltmek amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerimize evcil hayvanların bakımı ve sokak hayvanları ile ilgili farkındalık eğitimleri verildi, evcil hayvanların ihtiyaçlarının neler olduğunu ve onlara nasıl yaklaşılması gerektiğini öğretmek, hayvanların beden dillerini anlayabilmek ve doğadaki canlılara yardımcı olabilmek için yapılması gerekenler anlatıldı. 

Aldıkları eğitimin ardından "Canımız Sokakta" projesinin bir parçası olan öğrencilerimiz, sokak hayvanlarının beslenmesine yönelik yapılacak olan "Dönüştürülmüş Mama Kapları" için mavi plastik kapak toplamaya başlayacak. Toplanan kapaklar bir meslek lisesine gönderilerek sürdürülebilir bir yaşam tarzını benimsetmek için mama kabına dönüştürülecek. Dönüştürüldükten sonra mama kaplarını teslim alan öğrencilerimiz, dönüştürülmüş mama kaplarını kampüsümüzde farklı alanlara yerleştirilerek sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacının karşılanmasına destek olacak. 

 

 

 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat