Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

04.09.2021

Öğretmenlerimiz Dr. Bülent Madi'nin Gerçekleştirdiği Öğrenme Süreçleri Seminerine Katıldı

Öğretmenlerimizle çevrim içi ortamda bir araya gelen ve "Öğrenmenin Nörofizyolojisi" konulu seminerde konuşan Nörolog Dr. Bülent Madi, çoklu zeka-yetenek, bilişsel eğitim, yapılandırmacı eğitim kavramları hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Öğretmenlerimiz Dr. Bülent Madi'nin Gerçekleştirdiği Öğrenme Süreçleri Seminerine Katıldı

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı hazırlıkları kapsamında gerçekleştirilen seminerlerde öğretmenlerimiz alanında uzman isimlerle bir araya gelmeye devam ediyor. Bugüne kadar sayısız seminerde konuşma yapan, aynı zamanda TEDx konuşmacısı ve "Öğrenme Beyinde Nasıl Oluşur?" "Aşk ve Beyin" kitaplarının da yazarı Dr. Bülent Madi, "Öğrenmenin Nörofizyolojisi" konulu çevrim içi seminerde öğretmenlerimiz ile bir araya geldi. 

Dr. Natuk Birkan İlkokulu, Ortaokulu öğretmenlerimizin katıldığı seminerde konuşan ve anne karnında ilk gelişen duyu olan dokunma duyusunun öğrenme üzerindeki etkisine değinen Dr. Bülent Madi, beynin farklı bölümlerinin bir bütün halinde çalışarak bilgiyi nasıl işlediğini ve bunun öğrenmeyle olan ilişkini anlattı. 

Öğrenmenin doğumdan önce başladığını ve hayat boyu devam ettiğini ifade eden Madi, Acaba öğrenme beynimizde nasıl gerçekleşiyor? Kalıcı öğrenmek için beynimizin hangi sistemlerini, nasıl kullanmalıyız? İnsanın çevresini görmesi, gördüklerini algılaması nasıl gerçekleşir? Bu aşamalar diğer duyular için de geçerli midir? Duyuların birbirine aktarımı mümkün müdür? Sanat ve felsefenin sinirbilimi ile ilişkisi nasıl açıklanabilir? Bilişsel ve biyolojik gelişim birbirine paralel midir? Eğitimci olarak ne kadar nörofizyoloji bilmek zorundayım? sorularının yanıtını öğretmenlerimizle paylaştı. 

 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat