Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Hakkımızda

Okul Müdürümüzden


Sevgili Öğrenciler, Değerli Veliler,

250 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan, dünyanın en eski teknik üniversitelerinden İstanbul Teknik Üniversitesinin çatısı altında, “Ana Kucağından İTÜ’ye” felsefesi ile kurulmuş İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları bünyesinde yer alan Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulu, çağdaş nesiller yetiştirmek amacıyla eğitim-öğretim vermektedir.

İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde yer alan okulumuz; öğrencilerimizin ilköğretim yıllarında şehrin merkezinde, güvenli yeşil kampüs deneyimi yaşayacakları, bilimin, sporun, sanatın buluştuğu bir öğrenme ortamı sunan konumuyla da ayrıcalıklıdır.

Yaşam yolculuğunun en önemli, en değerli aşamalarından biri eğitimdir. Okul toplumu denilen büyük ailenin içinde geçen uzun yıllar, bireyleri yalnızca çok değerli bilgilerle değil sahip olunması gereken insani ve kültürel değerlerle de donatmalıdır. Bu anlamda eğitimci olmak da çok önemli sorumlulukları beraberinde getirir. Bu sorumluluk bilinciyle öğrencilerinin kalplerine, zihinlerine sabırla, sevgiyle, ilmek ilmek geleceği işleyen deneyimli eğitim kadromuz; okulumuzun en büyük değerini oluşturmaktadır.

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları olarak, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ve devrimleri doğrultusunda, kendisine, içinde yaşadığı topluma yararlı, çevreye duyarlı, bilim, sanat ve sporun ışığında yürüyen, çağdaş bireyler yetiştirmenin gururunu yaşıyoruz.

Cumhuriyetimizin değerlerini koruyarak, ülkemizin aydınlık geleceğinin mimarı olacak gençlerimizi yetiştirmek üzere görevimizin başındayız.

Saygılarımızla,

Ülkem Gürpınar Çorapçı

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat