Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Okul Yaşamı

Sosyal Kulüpler


Özel Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulu sosyal kulüp çalışmaları; öğrencilerimizin bilim, kültür, sanat, spor ve sosyal beceri alanlarında çok yönlü düşünebilmelerini, yeteneklerini artırarak geliştirmelerini ve yaşam boyu ilgili oldukları alanlara etkin katılımlarını sağlamaları amacıyla hazırlanmıştır. 

Bu programın uygulanması sonucunda öğrencilerimize sekiz alanda eğitsel etkinlik seçeneği sunulmaktadır. 

Bu alanlar: 

1. Matematik
2. Fen Bilimleri
3. Bilişim ve Teknoloji
4. Sosyal Bilimler
5. Dil ve Kültür
6. Görsel Sanatlar
7. Müzik ve Sahne Sanatları
8. Spor

alanlarıdır.

2021 -2022 Eğitim Öğretim Yılı Sosyal Kulüp Çalışmaları 

İlkokul 1. Sınıflar 

Birinci sınıf öğrencileri eğitim öğretim yılının ilk yedi haftasında kendi düzeyleri için belirlenmiş kulüplerin tümünde dönüşümlü olarak çalışma yapar. Öğrencilerimizin her hafta farklı bir kulüp dersini tanıyarak yedi hafta boyunca gördükleri kulüp dersleri hakkında bilgi ve fikir sahibi olmaları amaçlanmıştır.

Sekizinci hafta öğrenci tercihleri tamamlanmış ve seçtikleri branşta sene sonuna kadar eğitimlerini sürdürürler.

 Kulüp çalışmaları dönüşümlü ve dönüşümsüz etkinlikler olarak ikiye ayrılır. 

Her öğrenci, tercih dönemimde tek bir kategoriden tercih yapar. ( Dönüşümlü ya da dönüşümsüz )

Dönüşümlü Etkinlikler: Bu etkinlikler için öğrenci 4 tercih yapar. Öğrenci yaptığı 4 tercihini yıl içinde 7 haftalık eğitimle tamamlar. Her öğrenci bir yıl boyunca 4 kulüp etkinliğinde çalışma fırsatı bulur.

Dönüşümsüz Etkinlikler: Bu etkinlikleri seçen öğrenci, yıl boyunca aynı etkinliğe katılır. İlgili branşlardan  tercih yaptıktan sonra tercihlerinden birine yerleştirilir.


İlkokul 2, 3 ve 4. Sınıflar ve Ortaokul 5, 6, 7 ve 8.  Sınıflar 
Kulüp çalışmaları dönüşümlü ve dönüşümsüz etkinlikler olarak ikiye ayrılır. 

Her öğrenci, tercih döneminde tek bir kategoriden tercih yapar. ( Dönüşümlü ya da dönüşümsüz )

Dönüşümlü Etkinlikler: Bu etkinlikler için öğrenci 5 tercih yapar. (5. tercih kontenjan durumuna göre kullanılır.) Öğrenci yaptığı 4 tercihini yıl içinde 8 haftalık eğitimle tamamlar. Her öğrenci bir yıl boyunca 4 kulüp etkinliğinde çalışma fırsatı bulur.

Dönüşümsüz Etkinlikler: Bu etkinlikleri seçen öğrenci, yıl boyunca aynı etkinliğe katılır. İlgili branşlardan 4 tercih yaptıktan sonra tercihlerinden birine yerleştirilir. Sahne performansı, okul içi ve okul dışı yarışmalar, projeler, sergiler vb. etkinliklerde yer alarak okulumuzu temsil eder.

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat