Haberler

09.06.2020

Ortaokul Öğrencimiz Kitap Okuyarak Dünya Birincisi Oldu

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu öğrencimiz Nurülhüda Şahin, Achieve3000 okuma platformunu kullanan öğrenciler arasında dünya birincisi oldu.

Ortaokul Öğrencimiz Kitap Okuyarak Dünya Birincisi Oldu

Öğrencilerimizin dil kazanımlarını desteklemek amacıyla kullandığımız Achieve 3000 okuma platformunda, sene başından beri gösterdiği performans, günlük okuma alışkanlığı ve platform üzerinden yaptığı çalışmalarla birçok kez farklı başarılar elde eden öğrencimiz 1-5 Haziran haftasında platformda en çok okumayı gerçekleştirerek, dünya çapında platformu kullanan öğrenciler arasında en yüksek puanı alarak ve dünya birincisi oldu.

"Birincilik önemli bir motivasyon ama esas olan kitap okuma sevgim."
Kitap okumayı ve kaynak araştırmayı çok sevdiğini, kitaplar aracılığıyla yeni şeyler öğrendiğini ifade eden öğrencimiz elde ettiği başarısıyla ilgili duygularını şöyle ifade etti: "Birbirinden farklı birçok kaynak inceledim, her hafta bir öncekinden daha fazla İngilizce makale okumaya başladım. Bazı haftalar okulda bazı haftalar da Türkiye'de en çok okuyan oldum. Ancak 1-5 Haziran tarihleri arasında en çok okuyan olarak dünya genelinde elde ettiğim bu birincilik benim için güzel bir motivasyon oldu.  Dünyada bu programı kullanan öğrenciler arasında en çok okuyan olmak bana ayrı bir motivasyon kaynağı oldu. Ancak, benim için önemli olan okumak, daha çok bilgiye erişerek yeni şeyler öğrenmek, keşfetmek. Dil gelişimimi sürdürmek ve yeni kaynaklarla tanışmama yardımcı olan, beni böyle bir kaynakla buluşturan tüm öğretmenlerime teşekkür ederim."

Anaokulundan liseye kadar tüm kademelerde gerçekleştirdiğimiz okuryazar buluşmaları, okuma-yazma atölyeleri ve eğitimleriyle, öğrencilerimize küçük yaştan itibaren okuma alışkanlığı kazandırılması ve bilinçli birer okuryazar olmalarını amaçlıyoruz.

Okuyarak elde ettiği başarısı ile gururlandıran öğrencimiz Nurülhüda Şahin’i  ve öğrencimizi okumaya teşvik eden öğretmenlerimizi kutluyoruz!


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat