Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

23.03.2023

Dünya Su Gününde Okullarımızda Farkındalık ve Bilinçlendirme Çalışmaları Gerçekleştirildi

İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimiz her yıl 22 Mart'ta tatlı su kaynaklarının önemine dikkat çekmek ve tatlı su kaynaklarının sürdürülebilir yönetimine odaklanılmasını sağlamak amacıyla kutlanan Uluslararası Dünya Su Gününde gün boyu okulumuzda gerçekleştirilen etkinliklere katıldı.

Dünya Su Gününde Okullarımızda Farkındalık ve Bilinçlendirme Çalışmaları Gerçekleştirildi

Dr. Natuk Birkan İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerimiz 22 Mart Dünya Su Günü bilinçlendirme ve farkındalık yükseltmek amacıyla gün boyu okulumuzda gerçekleştirilen etkinliklere katıldı. 

İlkokul öğrencilerimiz görsel sanatlar derslerinde suyun önemine ilişkin hazırladıkları resimleri okulumuzda sergilerken, hazırladıkları afişlerle de su kaynaklarının korunması ve suyun tasarruflu kullanılmasına ilişkin hazırladıkları afişlerle bir eylem gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz eylemde Türkçe ve İngilizce olarak konuşmalar yaptı. 

Ortaokulu 5. sınıf öğrencileri 22 Mart Dünya Su Günü için İngilizce dersinde öğrendikleri su döngüsü temasında el işi ürünler ortaya koydular. 6. sınıf öğrencilerimiz Dünya Su Günü sebebiyle İngilizce dersinde suyun önemi üzerine farkındalık yaratmak için su şişeleri; 7. sınıf öğrencilerimiz ise Dünya Su Günü kapsaminda İngilizce dersinde suyun önemi üzerine videolar izleyip tartıştılar ve damla şeklinde sloganlarını tasarladılar. 

Ortaokul öğrencilerimiz, Türkçe dersi kapsamında, suyun hayatımızdaki önemini vurgulamak ve su kaynaklarının sürdürülebilirliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Türk edebiyatının önemli yazarlarından Buket Uzuner, Fakir Baykurt, Halikarnas Balıkçısı, Haluk Aytekin, Latife Tekin, Yaşar Kemal’in romanlarında yer alan insan ve doğa ilişkilerini incelediler. “Dünyanın En Önemli Konu-su: Edebiyatın da Konusu” sloganıyla hazırlanan 22 Mart Dünya Su Günü pano çalışmasıyla insan merkezli bir yaşam biçimi yerine ekolojik düşünceyi savunan metinler okuyarak suyun önemini hatırladılar.  

Her yıl 22 Mart'ta tatlı su kaynaklarının önemine dikkat çekmek ve tatlı su kaynaklarının sürdürülebilir yönetimine odaklanılmasını sağlamak amacıyla kutlanan Uluslararası Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında Ortaokul Fen Bilimleri Bölümümüz 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerimiz ile İTÜ Çevre Mühendisliği “Suyun Gözyaşları” Kulübü öğrencilerini okulumuzda bir araya getirdi. Öğrencilerimiz bu seminer ile suyun önemi ve kullanımı hakkında önemli bir farkındalık oluşturdular. 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat