Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

17.05.2023

Öğrencilerimiz FENBEG Uygulamasından Elde Ettiği Başarıyla Gururlandırdı

Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerimizin katıldığı, Fen Okuryazarlığı Becerileri Geliştirme (FENBEG) uygulamasının açıklanan sonuçlarına göre elde ettikleri başarılarla gururlandırdı.

Öğrencilerimiz FENBEG Uygulamasından Elde Ettiği Başarıyla Gururlandırdı

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerimizin katıldığı, Fen Okuryazarlığı Becerileri Geliştirme (FENBEG) uygulamasının açıklanan sonuçlarına göre elde ettikleri başarılarla gururlandırdı.

FENBEG uygulamasına katılan 5.sınıf öğrencilerimizden Ömer Burak Çeber %0,1, Efe Çevikbilen %2, Arca Derin Özkal %2,5 ve Pamir Özgen %3’lük dilime girerek üst düzey bir başarıya imza attılar.

Öğrencilerimiz katılım ve başarı sertifikalarını okul yöneticilerimizden ve öğretmenlerinden teslim aldı.

FENBEG uygulaması öğrencilerin fen alanında 4 temel beceri olan fen okuryazarlığı, analitik düşünme, bilimsel muhakeme ve mühendislik tasarım becerilerini ölçmeyi hedefleyen güçlü bir geri bildirim kaynağıdır. Sadece bilgi düzeyini değil aynı zamanda analiz etme/problem çözme, sentez yapma, soru/hipotez/tahmin oluşturma, tasarlama/planlama, değerlendirme, sonuç çıkarma, genelleme, kanıtlama, transfer etme gibi üst düzey becerilerini de ölçen ve PISA standardında bir uygulama olarak değerlendirilen FENBEG testleri, fen okuryazarlığı görüşünün yanında STEM eğitimi ile kazandırılmış beceri ve bilgilerin değerlendirilmesinde kullanılabilecek ölçme araçlarından biri olma özelliği de taşımaktadır.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat