Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

30.05.2023

Öğrencilerimiz Türkçe Münazara Etkinliğinde Türkçe Konuşma Becerilerini Geliştiriyor

7. sınıf öğrencilerimiz, Türkçe dersi kapsamında gerçekleştirilen münazaraya katıldı. Öğrencilerimiz, münazaranın temelinde yatan "Herkesin söyleyecek bir sözü var, önemli olan nasıl söylediğindir." sözünden hareketle düşüncelerini saygı çerçevesinde savunabilmeyi tecrübe ettiler.

Öğrencilerimiz Türkçe Münazara Etkinliğinde Türkçe Konuşma Becerilerini Geliştiriyor

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu 7. sınıf öğrencilerimiz, Türkçe dersi kapsamında gerçekleştirilen münazaraya katıldı. Öğrencilerimiz, münazaranın temelinde yatan "Herkesin söyleyecek bir sözü var, önemli olan nasıl söylediğindir." sözünden hareketle düşüncelerini saygı çerçevesinde savunabilmeyi tecrübe ettiler.

Öğrencilerimiz, münazara etkinliğinin ilk adımı olan sınıf içi münazara etkinliğinde Türkçe öğretmenleri liderliğinde “Yapay zekâ çalışmaları durdurulmalı mıdır, durdurulmamalı mıdır?” ve “Ne kadar yaşadığımız mı, nasıl yaşadığımız mı önemlidir?” sorularını tartıştılar.

Münazara süresince sınıf içi takımlarımız tartışarak öğrendiler. Gerçekleştirilen bu münazara ile öğrencilerimiz hem güncel bir konu üzerine fikir yürütme hem de Türkçe konuşma becerilerini geliştirme fırsatı yakaladı.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat