Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

21.03.2023

Ortaokul Öğrencilerimiz Hisar Okulları Uluslararası JMUN'da Dünya Sorunlarını Konuştu

Ortaokul JMUN Kulübü öğrencilerimiz, Hisar Okullarında “A World in Harmony - Uyum İçinde Bir Dünya" temasıyla gerçekleştirilen Uluslararası Hisar JMUN 2023 Konferansına katıldılar. Öğrencilerimiz, konferansa katılan ortaokul düzeyindeki öğrencilerden oluşan delegeler ile farklı komitelerde 3 gün boyunca küresel sorunları ve çözüm önerilerini paylaştı.

Ortaokul Öğrencilerimiz Hisar Okulları Uluslararası JMUN'da Dünya Sorunlarını Konuştu

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu JMUN (Junior Model United Nations) Kulübü öğrencilerimiz, 17-19 Mart tarihlerinde Hisar Okullarında  “A World in Harmony - Uyum İçinde Bir Dünya"  temasıyla gerçekleştirilen Uluslararası Hisar JMUN 2023 Konferansına katıldılar. Öğrencilerimiz konferansa katılan ortaokul düzeyindeki öğrencilerden oluşan delegeler ile farklı komitelerde 3 gün boyunca küresel sorunları ve çözüm önerilerini paylaştı.

Öğrencilerimiz Aysima Özbay, Simla Erten, Lara Şen, Nil Acar, Ekaterini Rana Stamatopoulos, Defne Acar Fernandez, Can Belen, Alsu Nur Çakmak, Ela Bakkalbaşı, Eylül Deniz Karali, Sara Gizer, Kaan Olgun, Deniz Akkaş, Enis Bora Süren, Kağan Hazar, Lal Mira Birsen, İrem Pulular, Öykü Omay Polat ve Marl Liz Keskin'den oluşan JMUN Kulübü öğrencilerimiz konferansta Çin, Dünya Bankası ve İsviçre’yi tüm komitelerde başarıyla temsil ettiler. Öğrencilerimizden Aysima Özbay, Alsu Nur Çakmak ve Maral Liz Keskin konferans açılış töreninde büyükelçi konuşmalarını yaptılar. Tüm öğrencilerimiz konferans boyunca komitelerinde tartışılan dünya sorunlarına çözüm önerileri getirmiş ve çözüm önerilerini diğer delegelerle münazara ederek önerilerini resmi bir şekilde komisyona teslim etmişlerdir.

Ulusal ve uluslararası düzeyde ortaokul öğrencilerinin katıldığı bu konferans, ortaokul düzeyindeki öğrencilerin dünya gündemine olan ilgilerini arttırmak, sorumluluk bilinçlerini geliştirmek ve dünya problemlerine çözüm üretmelerine fırsat vererek yarının liderleri olarak yetişmelerine, gençlerimizin gelişimine ve eğitimine katkı sağlıyor.

Öğrencilerimizi etkin katılım gösterdikleri konferans için tebrik eder, başarılarının devamını diliyoruz. Öğrencilerimize eşlik eden İngilizce öğretmenlerimiz Savalan Farshbaf ile Hazal Didem Yener'e teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat