Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

23.06.2022

Çevrenin Genç Sözcüleri Sürdürülebilirlik Temalı Give Life to Nature Videolarıyla Türkiye Üçüncüsü Oldu

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu öğrencilerimiz, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından düzenlenen "Çevrenin Genç Sözcüleri" kapsamında “Give Life to Nature!” sloganıyla hazırladıkları atıkların kaynağında ayrıştırılması ve geri dönüşümün önemini vurguladıkları kısa filmle üçüncülük elde etti.

Çevrenin Genç Sözcüleri Sürdürülebilirlik Temalı Give Life to Nature Videolarıyla Türkiye Üçüncüsü Oldu

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu öğrencilerimiz, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından düzenlenen "Çevrenin Genç Sözcüleri" kapsamında Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden “Sorumlu Üretim ve Tüketim” amacı doğrultusunda “Give Life to Nature!” sloganıyla okulumuzda gerçekleştirdikleri çalışmalarına ait hazırladıkları  atıkların kaynağında ayrıştırılması ve geri dönüşümün önemini vurguladıkları kısa filmle üçüncülük elde etti.  

Çevrenin Genç Sözcüleri öğrencilerimiz, okulumuzda pandemi nedeni ile artan plastik atıkların geri dönüşüme kazandırılmasına yönelik yaptıkları çalışma ile "11-14 Yaş Video Kampanya" kategorisinde 3. oldular.

“Give Life to Nature!” sloganıyla hazırladıkları kısa filmlerinde öğrencilerimiz, COVID-19 pandemisi nedeni ile artan plastik ambalaj atıklarının okulumuzda büyük oranda kaynağında ayrıştırılarak geri dönüşüme katılmasına yönelik çağrıda bulunarak, plastik atıkların çevreye etkileri ve geri dönüşüme dahil edilmeleri durumunda elde edilecek yararları vurguladılar. Ayrıca sürdürülebilir bir dünya için tek kullanımlık ambalajlı ürün kullanımının mümkün olduğunca azaltılması önerdiler.

Öğrencilerimiz Ali Asaf Meydan, Alsu Nur Çakmak, Begüm Kocabaş, Beren Doğan, Beren Kafal, Çiğdem Aygün, Defne Temiz, Deniz Melis Türeli, Duru Işıldak, Ece Beliz Erer, Ela Bakkalbaşı, Ezgi Pala, Melisa Alara Erkal, Yağmur Bol, Zoe Ela De Munnink ve Fen Bilimleri Bölüm Başkanı Elif Küçükuysal'a, Fen Bilimleri öğretmeni Gizem Savaş'a, Yabancı Diller Bölüm Başkanı Canan Şen'e, İngilizce öğretmeni Hazal Didem Yener'e, Görsel Sanatlar Bölüm Başkanı Selahattin Aydın'ı kutluyor, nice başarılar diliyoruz.

 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat