Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

15.12.2022

Öğrencilerimiz “Konya’da İz Peşinde” Kitabının Yazarı İdil Bilgin İle Atölye Çalışmasına Katıldı

Ortaokul 5. sınıf öğrencilerimiz, Sosyal Bilgiler dersinde Kültür ve Miras ünitesi kapsamında Konya’da İz Peşinde kitabının yazarı İdil Bilgin ile keyifli bir atölye çalışması için bir araya geldi.

Öğrencilerimiz “Konya’da İz Peşinde” Kitabının Yazarı İdil Bilgin İle Atölye Çalışmasına Katıldı

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu 5. sınıf öğrencilerimiz, Konya’da İz Peşinde kitabının yazarı İdil Bilgin ile keyifli bir atölye çalışması için bir araya geldi.  Sosyal bilgiler dersinde Kültür ve Miras ünitesinde öğrencilerimizin tarihi eserler, tarihi eserlerin korunması ve zarar gördüklerinde yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme amacıyla gerçekleştirilen atölye çalışmasında öğrencilerimiz bir yandan da kültürel mirası koruma anlamına gelen konservasyon terimi ile tanıştı.

 

Atölye süresince öğrencilerimiz, “Kültürel mirasımız neden değerli?”, “Eserler de bizim gibi hastalanabilir mi?”, “Peki onların da doktorları var mıdır?”, “Biz kültürel mirasımızı nasıl koruyabiliriz?” sorularına oyunlaştırma yoluyla cevap aradılar, “konservasyon” mesleğini yakından tanıma fırsatı buldular.

Kültürel miras sevgisini ve bilincini kazandırmak amacıyla interaktif bir ortamda gerçekleştirilen atölye çalışmasında  öğrencilerimiz arkadaşları ile birlikte  yeni bilgiler edinirken bir yandan da keyifli vakit geçirdiler.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat