Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

09.06.2022

Öğrencilerimiz OKUBEG'deki Başarılı Performanslarıyla Derin Okuma Uygulamasına Girmeye Hak Kazandı

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu öğrencilerimiz, OKUBEG uygulamasında ilk aşamayı tamamlayarak derin okuma uygulamasına girmeye hak kazandı.

Öğrencilerimiz OKUBEG'deki Başarılı Performanslarıyla Derin Okuma Uygulamasına Girmeye Hak Kazandı

Dr. Natuk Birkan Ortaokulu öğrencilerimiz, OKUBEG uygulamasında ilk aşamayı tamamlayarak derin okuma uygulamasına girmeye hak kazandı.​​

Bilgi çağında öğrencilerin karşılaştıkları tüm sözlü, yazılı ve görsel anlatımlarda bilgiye ulaşabilme, açık ya da örtülü anlamların çıkarımını yapabilme, analitik yollar oluşturabilme ve bilgiyi değerlendirebilme becerileri için geliştirilen bir uygulama olarak nitelendirilen “OKUBEG” uygulamasına öğrencilerimiz bu yıl ilk defa katıldı.  OKUBEG tarafından gönderilen kitapçıklar ile okulumuzda yapılan uygulamada, her öğrenciye bir adet kitapçık ve onun yanında kendisine hediye edilen boya kalemi seti ve aparat verildi. Öğrencilerden uygulama esnasında bazı problemlerin çözümü için boya kalemlerini ve aparatı kullanmaları istendi.

Problem çözme sürecinde bu malzemeleri kullanarak kısa ve tek cevaplı; rutin olmayan, sezgisel problemler, açık uçlu, aşamalı düşünce, yapılandıran, boyama ya da çizim gerektiren, bir aparat / araç üzerinde kurgulanmış ve çözüm için bu aparatın kullanıldığı, tahmin, tercih ve yorumlama gerektiren problemler olarak sınıflandırabileceğimiz sorularla karşılaşan öğrencilerimizden %5’lik dilime girerek başarı elde eden öğrencilerimiz Kaan Kılınç, Dua Deren Demirel, Kerem Bilgi, Selim Çakan ve Ceren Telli’ye başarı sertifikaları öğretmenlerimiz tarafından verildi.

Kaan Kılınç, Kerem Bilgi, Dua Deren Demirel ve Selim Çakan %3’lük dilimde farklı başarı yüzdeliklerine sahip olarak “Derin Okuma Uygulaması”na girdi.

Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve ailelerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat