Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

04.11.2022

Öğrenmeyi Açık Havaya Taşıyan Okul Dışarıda Günü Kapsamında Öğrencilerimiz Okul Bahçemizde Eğlenerek Öğrendi

İlkokul öğrencilerimiz küresel bir hareket olan ve her yıl farklı temalarla gerçekleştirilen Okul Dışarıda Günü etkinlikleri kapsamında okul bahçemizde eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşadı, doğa ve yön becerileri ile ilgili aktiviteleri zevkle tamamladı.

Öğrenmeyi Açık Havaya Taşıyan Okul Dışarıda Günü Kapsamında Öğrencilerimiz Okul Bahçemizde Eğlenerek Öğrendi

Dr. Natuk Birkan İlkokul öğrencilerimiz küresel bir hareket olan ve her yıl farklı temalarla gerçekleştirilen Okul Dışarıda Günü etkinlikleri kapsamında okul bahçemizde eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşadı.

2. ve 4. sınıf öğrencileri, ‘Okul Dışarda’ günü etkinlikleri kapsamında, İngilizce derslerini bahçede işlediler. Öğrenciler dışarda gerçekleştirdikleri doğa ve yön becerileri ile ilgili aktiviteleri zevkle tamamladı.

3. sınıf öğrencilerimiz matematik dersi “Onluk Bozarak Çıkarma İşlemi” konusu kapsamında oryantiring etkinliğiyle eğlenerek öğrendiler. Harita okumayı öğrenen öğrencilerimiz parkurlarında bulunan hedeflerindeki çeşitli soruları çözerek işlem ve problem çözme becerilerini geliştirdiler.

Yeşil bayrak ödüllü okulumuzda sadece bir gün değil yılın her günü açık havada eğitici oyunlar ve etkinliklerle ğitimlerini sürdüren öğrencilerimiz, Okul Dışarıda Gününde güzel havanın tadını çıkardı, arkadaşları ve öğretmenleri ile gönüllerince eğlendi.

Küçük yaşlardan itibaren yaşadığı dünyaya karşı saygılı, çevre sorunlarına duyarlı ve farkındalığı yüksek bireyler olarak yetiştirdiğimiz öğrencilerimiz, bu yıl  “Dünya İçin İyilik” teması ile gerçekleştirilen Okul Dışarıda Günü etkinliklerinde, doğal kaynaklarımızı nasıl koruyacağımızı, sürdürülebilir bir dünya için günlük hayatlarında neler yapmaları gerektiğini öğrendi.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat